Liga niemiecka - 38. kolejka 3. ligi: FC Carl Zeiss Jena - SG Sonnenhof Großaspach 1-0 (0-0)

4 lipca na Ernst-Abbe-Sportfeld odbyło się spotkanie 38. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Carl Zeiss Jena i SG Sonnenhof. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carl Zeiss Jena 1-0.

N. Hammann 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Carl Zeiss Jena wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna SG Sonnenhof zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Carl Zeiss Jena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na murawie, jak to często zdarzało się SG Sonnenhof w tym sezonie, pojawił się Niklas Sommer, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 25. minucie Vincenta Sadlera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na drugą połowę zespół Carl Zeiss Jena wyszedł w zmienionym składzie, za Erolla Zejnullahu wszedł Niclas Fiedler. Trener Carl Zeiss Jena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Bocka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Vasileios Dedidis. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Drugą połowę zespół SG Sonnenhof rozpoczął w zmienionym składzie, za Flavia Santora wszedł Kai Brünker. W 58. minucie Maximilian Rohr zastąpił Maksa Gottwalda. W 59. minucie Daniel Stanese został zmieniony przez Justina Schaua, a za Jannisa Kublera wszedł na boisko Marius Grösch, co miało wzmocnić drużynę Carl Zeiss Jena. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Gerezgihera na Jonasa Meisera.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał René Eckardt z zespołu gospodarzy. Była to 68. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carl Zeiss Jena w 90. minucie spotkania, gdy Nico Hammann strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Niclas Fiedler.

Vincent Sadler25′
58′ Maximilian Rohr
Jonas Behounek
Eric Josef Arno Voufack
Julian Leist
59′ Daniel Stanese
Dennis Slamar
68′ René Eckardt
McKinze Gaines
 90′ Nico Hammann
Joel Gerezgiher65′
83′ Jannis Kubler
Kamer Krasniqi
46′ Eroll Zejnullahu
Onur Ünlüçifçi
46′ Vasileios Dedidis
Flavio Santoro46′
Daniele Gabriele
Dominik Martinović
Flemming Niemann
Maximilian Reule
46′ Niclas Fiedler
Kai Gehring
83′ Marius Grösch
Niklas Sommer25′
Matthias Kühne
Kai Brünker46′
58′ Max Gottwald
Jonas Meiser65′
59′ Justin Schau

46′ Dominik Bock

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Carl Zeiss Jena przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka SG Sonnenhof wykorzystała wszystkie zmiany.