Liga niemiecka - 38. kolejka 3. ligi: Chemnitzer FC - FC Hansa Rostock 4-2 (0-0)

W spotkaniu 38. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Chemnitzer FC wygrała z Hansą Rostock 4-2 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Chemnitz.

E. Engelhardt 89'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Hansy Rostock wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Hansy Rostock zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Chemnitzer FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Korbinian Vollmann, a murawę opuścił Nikolas Nartey.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Chemnitzer FC otworzyli wynik. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Philipp Hosiner. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 52. minucie Lukas Scherff wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Korbinian Vollmann.

Między 53. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Kibice Chemnitzer FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erika Talliga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Tarsis Bonga. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 61. minucie Philipp Sturm został zmieniony przez Nilsa Blumberga.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Nilsowi Blumbergowi z Chemnitzer FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sören-Kurt Reddemann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chemnitzer FC, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Maximilian Oesterhelweg.

W 81. minucie Sven Sonnenberg został zmieniony przez Erika Engelhardta, co miało wzmocnić zespół Hansy Rostock. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Oesterhelwega na Lennarda Maloneya.

W 86. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Philipp Hosiner z Chemnitzer FC. Bramka padła po podaniu Dejana Božicia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie Philipp Hosiner hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Dejan Božić.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W samej końcówce meczu wynik ustalił Erik Engelhardt. Sytuację bramkową stworzył Kai Bülow.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartką został ukarany Maximilian Ahlschwede, zawodnik Hansy Rostock. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-2.

Nico Neidhart66′
60′ 73′ Paul Milde
Maximilian Reinthaler
 78′ 53′ Sören-Kurt Reddemann
Julian Riedel
55′ Rafael Garcia Doblas
Nikolas Nartey46′
Tobias Müller
Kai Bülow
61′ Philipp Sturm
Mirnes Pepić
61′ Tarsis Bonga
Lukas Scherff  52′
 50′ (k.), 86′, 88′ Philipp Hosiner
John Verhoek66′
Dejan Božić
Daniel Patrick Hanslik66′
Joshua Mroß
Alexander Sebald
61′ 70′ Nils Blumberg
Maximilian Ahlschwede66′ 90′
85′ Lennard Maloney
Nils Butzen66′
Sandro Sirigu
John Adam Straith
Tim Campulka
Korbinian Vollmann46′
73′ 85′ Maximilian Oesterhelweg
Pascal Breier66′
61′ Erik Tallig
Erik Engelhardt81′  89′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Chemnitzer FC, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Hansy Rostock w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.