Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: TSV Eintracht - Waldhof 3-2 (2-1)

1 lipca na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbyło się spotkanie 37. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i Waldhofu. Starcie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 3-2.

V. Sulejmani 58'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Mete Çelik, zawodnik Waldhofu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W tej samej minucie Martin Kobylański dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Merveille Biankadi.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gerrit Gohlke. Sytuację bramkową stworzył Mohamed Gouaida.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Berndowi Nehrigowi z TSV Eintracht.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w 44. minucie spotkania, gdy Manuel Schwenk strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marc Pfitzner.

Drugą połowę drużyna Waldhofu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mete Çelika wszedł Marcel Hofrath.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Waldhofu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Valmir Sulejmani. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jan-Hendrik Marx.

W 61. minucie za Bernda Nehriga wszedł Patrick Kammerbauer. W tej samej minucie w drużynie TSV Eintracht doszło do zmiany. Marvin Pourié wszedł za Manuela Schwenka. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marvin Pourié z jedenastki gospodarzy. Była to 65. minuta meczu.

Zawodnicy TSV Eintracht odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie Martin Kobylański po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2.

Trener TSV Eintracht wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yariego Ottę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Merveille Biankadi. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole TSV Eintracht doszło do zmiany. Robin Becker wszedł za Marcela Bära. W tej samej minucie trener Waldhofu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mounir Bouziane, a murawę opuścił Arianit Ferati.

W 86. minucie w jedenastce Waldhofu doszło do zmiany. Jean Koffi wszedł za Valmira Sulejmaniego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Jan-Hendrik Marx
75′ Merveille Biankadi
Max Christiansen
 4′, 73′ Martin Kobylański
Arianit Ferati80′
29′ 61′ Bernd Nehrig
Mohamed Gouaida
Marc Pfitzner
Gianluca Korte
80′ Marcel Bär
Marco Schuster
 44′ 61′ Manuel Schwenk
Valmir Sulejmani  58′ 86′
Yannik Bangsow
Miro Varvodić
80′ Robin Tim Becker
Marcel Hofrath46′
Stephan Fürstner
Jan Just
61′ Patrick Kammerbauer
Benedict dos Santos
75′ Yari Otto
Silas Schwarz
61′ 65′ Marvin Pourié
Mounir Bouziane80′
Nick Proschwitz
Jean Romaric Kevin Koffi86′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Waldhofu przyznał jedną.

Drużyna TSV Eintracht w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Waldhofu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FSV Zwickau. Tego samego dnia SV Meppen 1912 będzie gościć drużynę TSV Eintracht.