Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: SV Wehen Wiesbaden - VfL Osnabrück 1-0 (1-0)

W starciu 37. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 11 maja, jedenastka SV Wehen wygrała z VfL Osnabrueck 1-0 (1-0). Mecz na BRITA-Arena w Wiesbaden obejrzało 5 571 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

P. Schönfeld 35'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna SV Wehen wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Niklas Schmidt został zmieniony przez Patricka Schönfelda.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Jeremiasowi Lorchowi w 19. i Manuelowi Schäfflerowi w 31. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Patrick Schönfeld dla drużyny SV Wehen. Bramka padła w tej samej minucie. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Konrada z VfL Osnabrueck, a w 45. minucie Nicklasa Shipnoskiego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SV Wehen.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Titscha-Riverę z SV Wehen, a w 57. minucie Anasa Ouahima z drużyny przeciwnej. Trener VfL Osnabrueck wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucę Pfeiffera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Benjamin Girth.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Etienne Amenyido wszedł za Marcosa Álvareza. Chwilę później trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Agyemang Diawusie, a murawę opuścił Max Dittgen. W 79. minucie Jeremias Lorch został zmieniony przez Giuliana Modicę, co miało wzmocnić drużynę SV Wehen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Konrada na Marca Heidera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Moritza Kuhna, piłkarza gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Philip Kühn
90′ Moritz Kuhn
Felix Agu
Sascha Mockenhaupt
Thomas Konrad38′ 82′
45′ Nicklas Shipnoski
Adam Sušac
75′ Max Dittgen
Anas Ouahim57′
19′ 79′ Jeremias Lorch
Manuel Farrona Pulido
Alf Mintzel
David Blacha
Sebastian Mrowca
Ulrich Taffertshofer
11′ Niklas Schmidt
Benjamin Girth65′
50′ Marcel Titsch-Rivero
Marcos Alvarez70′
31′ Manuel Schäffler
Steffen Tigges
Lukas Watkowiak
Laurenz Beckemeyer
79′ Giuliano Modica
Tim Danneberg
Marc Wachs
Kamer Krasniqi
75′ Agyemang Diawusie
Tim Möller
Daniel-Kofi Kyereh
Etienne Amenyido70′
11′  35′ Patrick Schönfeld
Marc Heider82′
Florian Hansch
Luca Pfeiffer65′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

18 maja jedenastka VfL Osnabrueck rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie SpVgg Unterhaching. Tego samego dnia KFC Uerdingen 05 będzie przeciwnikiem drużyny SV Wehen w meczu, który odbędzie się w Duisburg.