Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: SpVgg Unterhaching - Sportfreunde Lotte 3-0 (1-0)

W meczu 37. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 11 maja, drużyna SpVgg Uterhaching wygrała ze Sportfreunde Lotte 3-0 (1-0). Mecz na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching obejrzało 3 750 widzów.

37. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-05-11 13:30 | Stadion: Alpenbauer Sportpark | Widzów: 3750 | Arbiter: B. Kempkes
S. Schimmer 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Luca Marseiler. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 42. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matthias Rahn osłabiając tym samym drużynę Sportfreunde Lotte. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SpVgg Uterhaching.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Luca Marseiler z drużyny gospodarzy. W 62. minucie Gerrit Wegkamp zastąpił Toniego Jovicia.

W 66. minucie w zespole SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Stefan Schimmer wszedł za Maximiliana Kraußa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sportfreunde Lotte doszło do zmiany. Joshua Putze wszedł za Patersona Chata. A kibice SpVgg Uterhaching nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jima-Patricka Müllera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luca Marseiler. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

Zespół Sportfreunde Lotte ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie trafił Orestis Kiomourtzoglou. Asystę zaliczył Jim-Patrick Müller.

Chwilę później trener Sportfreunde Lotte postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Felix Wolfgang, a murawę opuścił Jaroslaw Lindner. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Dominik Stahl wszedł za Lucasa Hufnagla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SpVgg Uterhaching w 90. minucie spotkania, gdy Stefan Schimmer zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Dominik Stahl.

W doliczonej czwartej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Sascha Bigalke, zawodnik SpVgg Uterhaching. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jeron Al-Hazaimeh
 72′ Orestis Kiomourtzoglou
Paterson Chato Nguendong67′
66′ Maximilian Krauß
Lars Dietz
 6′ 57′ 71′ Luca Marseiler
Jonas Hofmann
82′ Lucas Hufnagel
Maximilian Oesterhelweg
90′ Sascha Bigalke
Gerrit Wegkamp62′
Nico Mantl
Tobias Trautner
Maximilian Bauer
Noah Montheo Awassi
71′ Jim-Patrick Müller
Michael Schulze
Finn-Dominik Porath
Joshua Putze67′
82′ Dominik Stahl
Felix Werner Wolfgang Drinkuth73′
66′  90′ Stefan Schimmer
Danny Breitfelder
Dominik Widemann
Toni Jović62′

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości, natomiast zawodnikom SpVgg Uterhaching wręczył dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.