Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - TSV Eintracht 1-0 (1-0)

W meczu 37. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 11 maja, drużyna Hallescher FC zwyciężyła z TSV Eintracht 1-0 (1-0). Mecz na ERDGAS Sportpark obejrzało 10 034 widzów.

37. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-05-11 13:30 | Stadion: ERDGAS Sportpark | Widzów: 10034 | Arbiter: C. Dingert
Hallescher FC
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
1
0
B. Bahn 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół TSV Eintracht wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie za Robina Beckera wszedł Felix Burmeister.

Jedyną bramkę meczu dla Hallescher FC zdobył z karnego Bentley Bahn w 30. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hallescher FC.

Trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Mike Feigenspan, a murawę opuścił Manuel Janzer. Między 54. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Leandro Putaro został zmieniony przez Juliusa Dükera, co miało wzmocnić jedenastkę TSV Eintracht. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toniego Lindenhahna na Pascala Sohma. Na murawie, jak to często zdarzało się Hallescher FC w tym sezonie, pojawił się Fynn Arkenberg, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Kiliana Pagliucę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Moritz Heyer, zawodnik gospodarzy.

Trzy minuty później w drużynie Hallescher FC doszło do zmiany. Niklas Kastenhofer wszedł za Braydona Manu. W drugiej połowie nie padły gole.

Niko Kijewski
 30′ (k.) Bentley Baxter Bahn
Steffen Nkansah
90′ Moritz Heyer
Stephan Fürstner55′
Björn Jopek
Marc Pfitzner
66′ 80′ Toni Lindenhahn
Marcel Bär
90′ Braydon Marvin Manu
Philipp Hofmann
54′ Sebastian Mai
Manuel Schwenk52′
87′ Kilian Pagliuca
Leandro Putaro73′
Tom Müller
Marcel Engelhardt
87′ Fynn Arkenberg
Felix Burmeister20′
90′ Niklas Kastenhofer
Mike Feigenspan52′
80′ Pascal Sohm
Yari Otto

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.