Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - 1. FC Kaiserslautern 1-1 (1-0)

1 lipca na ERDGAS Sportpark odbyło się spotkanie 37. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Hallescher FC i FC Kaiserslautern. Mecz zakończył się remisem 1-1.

T. Thiele 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Hallescher FC wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół FC Kaiserslautern (”FCK”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Hallescher FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jonas Scholz z jedenastki gości. Była to 40. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Hallescher FC otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Jonas Nietfeld. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hallescher FC.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Niklasa Kastenhofera, zawodnika gospodarzy. W 59. minucie Janik Bachmann zastąpił Carla Sickingera.

W tej samej minucie trener ”FCK” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Timmy Thiele, a murawę opuścił Lucas Röser. Timmy Thiele bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego 10. gol w tegorocznych rozgrywkach. W 62. minucie kartką został ukarany Hendrick Zuck, piłkarz FC Kaiserslautern.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Kaiserslautern w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Timmy Thiele. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Kühlwetter.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Terrence'owi Boydowi z Hallescher FC. A trener Hallescher FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Floriana Hanscha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Terrence Boyd. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Timmego Thielego z FC Kaiserslautern, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Anthony'ego Syhre'a z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Avdo Spahic
46′ Niklas Kastenhofer
André Hainault
Janek Sternberg
Kevin Kraus
90′ Anthony Syhre
Dominik Schad
Jannes Vollert
Jonas Scholz40′ 75′
85′ Bentley Baxter Bahn
Florian Pick83′
90′ Julian Guttau
Janik Bachmann59′
74′ 81′ Terrence Boyd
Hikmet Çiftçi
Sebastian Mai
Hendrick Zuck62′
 45′ 85′ Jonas Nietfeld
Lucas Röser59′
90′ Pascal Sohm
Christian Kühlwetter76′
Tom Müller
Matheo Raab
90′ Marcel Hilßner
Philipp Hercher75′
85′ Björn Jopek
Luca Jensen
Antonios Papadopoulos
Mohamed Morabet76′
85′ Jan Washausen
Carlo Sickinger59′
90′ Mathias Fetsch
Manfred Starke83′
81′ Florian Hansch
Timmy Thiele59′  67′ 85′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”FCK” zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FC Bayern München II. Tego samego dnia FC Würzburger Kickers będzie gościć jedenastkę Hallescher FC.