Liga niemiecka - 37. kolejka 3. ligi: FC Energie Cottbus - VfR Aalen 1921 2-1 (1-1)

W pojedynku 37. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 11 maja, drużyna Energie Cottbus wygrała z Aalen 1921 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie der Freundschaft obejrzało 12 232 widzów.

37. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-05-11 13:30 | Stadion: Stadion der Freundschaft | Widzów: 12232 | Arbiter: S. Storks
N. Sessa 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Aalen 1921 wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Energie Cottbus otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Jürgen Gjasula. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcelo Freitas.

W 14. minucie sędzia ukarał kartką Lucę Schnellbachera, zawodnika gości. W 16. minucie Marian Sarr zastąpił Johannesa Bühlera. W 22. minucie kartkę dostał Jürgen Gjasula z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Aalen 1921 odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Nicolás Sessa wyrównał wynik meczu z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Energie Cottbus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Streli Mamba, a murawę opuścił Fabio Viteritti. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Aalen 1921: Patrickowi Funkowi w 63. i Johannesowi Bühlerowi w 71. minucie.

W 68. minucie w drużynie Energie Cottbus doszło do zmiany. Luke Hemmerich wszedł za Lasse Schlütera.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił José-Junior Matuwila. Asystę przy bramce zanotował Jürgen Gjasula.

W następstwie utraty bramki trener Aalen 1921 postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Antoniosa Papadopoulosa i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Amelhafa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie Thomas Geyer został zmieniony przez Mattię Trianniego, co miało wzmocnić drużynę Aalen 1921. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina-Okyere Weidlicha na Larsa Bendera. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daniel Bernhardt
 77′ José-Junior Matuwila Ndonga
Thomas Geyer86′
Robert Müller
Antonios Papadopoulos85′
68′ Lasse Schlüter
Torben Rehfeldt
Daniel Bohl
Marian Sarr16′
Marcelo de Freitas Costa
Clemens Schoppenhauer
 12′ 22′ Jürgen Fatmir Gjasula
Nicolás Sessa  31′ (k.)
Leon Schneider
Royal Dominique Fennell
55′ Fabio Viteritti
Patrick Funk63′
90′ Kevin-Okyere Weidlich
Petar Slišković
Dimitar Dimitrov Rangelov
Luca Pascal Schnellbacher14′
Kevin Rauhut
Raif Husic
68′ Luke Hemmerich
Marc Onuoha
90′ Lars Bender
Mohamed Amelhaf85′
55′ Streli Mamba
Nils Anhölcher

Zawodnicy Energie Cottbus obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.