Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi: SC Fortuna Köln - SV Meppen 1912 1-1 (1-0)

6 maja na Südstadion w Kolonii odbyło się starcie 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Fortuny Koeln i Meppen 1912. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 150 widzów.

N. Rehnen 70' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Fortuny Koeln wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Fortuny Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 11. minucie na plac gry wszedł Moritz Hartmann, a murawę opuścił Hamdi Dahmani.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moritza Fritza z Fortuny Koeln, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Marcusa Piosseka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny Koeln w 45. minucie spotkania, gdy Sebastian Schiek zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Thomas Bröker.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortuny Koeln.

Na drugą połowę jedenastka Meppen 1912 wyszła w zmienionym składzie, za Jovana Vidovicia wszedł Deniz Undav. Na drugą połowę zespół Fortuny Koeln wyszedł w zmienionym składzie, za Sebastiana Schieka wszedł Joël Abu.

W 48. minucie kartką został ukarany Marco Komenda, zawodnik Meppen 1912. W 61. minucie René Guder został zmieniony przez Lukę Tankulica. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Meppen 1912 doszło do zmiany. Martin Wagner wszedł za Marcusa Piosseka.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortuny Koeln Nikolai Rehnen. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 84. minucie w jedenastce Fortuny Koeln doszło do zmiany. Kristoffer Andersen wszedł za Robina Scheu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Fritz
70′ (samob.) Nikolai Rehnen
Erik Domaschke
Dominik Ernst
Hassan Amin
Bernard Kyere-Mensah
Janik Jesgarzewski
 45′ 46′ Sebastian Schiek
Marco Komenda48′
Boné Uaferro
Steffen Puttkammer73′
84′ Robin Scheu
Jovan Vidović46′
11′ Hamdi Dahmani
René Guder61′
14′ Moritz Fritz
Nick Proschwitz
Florian Kraft
Matthis Harsman
46′ Joël Abu Hanna
Fabian Senninger
Alwin Komolong
Patrick Posipal
84′ Kristoffer Andersen
Martin Wagner69′
Okan Adil Kurt
Leon Demaj
Maurice Exslager
Luka Tankulic61′
11′ 86′ Moritz Hartmann
Deniz Undav46′

Przewaga zespołu Meppen 1912 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Fortuny Koeln otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.