Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: VfR Aalen 1921 - KFC Uerdingen 05 2-4 (0-1)

W starciu 35. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Aalen 1921 przegrała z KFC Uerdingen 05 2-4 (0-1). Mecz na Scholz Arena obejrzało 2 760 widzów.

R. Rodriguez 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki KFC Uerdingen 05.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał kartką Clemensa Schoppenhauera, piłkarza gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy KFC Uerdingen 05 otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Osayamen Osawe. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Roberto Rodriguez.

Między 16. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KFC Uerdingen 05.

Na drugą połowę jedenastka Aalen 1921 wyszła w zmienionym składzie, za Patricka Schorra wszedł Johannes Bühler.

Trzeba było trochę poczekać, aby Osayamen Osawe wywołał eksplozję radości wśród kibiców KFC Uerdingen 05, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Maurice Litka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KFC Uerdingen 05 w 61. minucie spotkania, gdy Roberto Rodriguez strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Osayamen Osawe.

Niedługo później trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Oguzhan Kefkir, a murawę opuścił Maurice Litka. W 69. minucie za Clemensa Schoppenhauera wszedł Marian Sarr.

Bramkarz KFC Uerdingen 05 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Petar Slišković. Bramka padła po podaniu Thomasa Geyera.

W 77. minucie Roberto Rodriguez został zmieniony przez Alexandra Bittroffa, co miało wzmocnić jedenastkę KFC Uerdingen 05. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Funka na Mohameda Amelhafa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 81. minucie gola kontaktowego strzelił Nicolás Sessa. Asystę zanotował Johannes Bühler.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Mario Erb z KFC Uerdingen 05. Była to 90. minuta starcia.

Drużyna Aalen 1921 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Osayamen Osawe hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 2-4. Asystę przy golu zanotował Robin Benz.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

Kevin Grosskreutz
10′ 69′ Clemens Schoppenhauer
Assani Lukimya-Mulongoti
46′ Patrick Schorr
Dominic Maroh
Royal Dominique Fennell
Connor Krempicki
80′ Patrick Funk
Patrick Pflücke
 81′ Nicolás Sessa
Roberto Rodriguez  61′ 16′ 77′
 71′ 43′ Petar Slišković
Alexander Bittroff77′
69′ Marian Sarr
Dennis Chessa
46′ Johannes Bühler
Jan Holldack
Noah Feil
Oğuzhan Kefkir63′
80′ Mohamed Amelhaf
Johannes Dörfler
Matthias Morys
Samed Yesil

Zawodnicy Aalen 1921 otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Aalen 1921 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.