Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: SV Wehen Wiesbaden - 1. FC Kaiserslautern 2-0 (2-0)

W meczu 35. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 29 kwietnia, zespół SV Wehen wygrał z FC Kaiserslautern 2-0 (2-0). Mecz na BRITA-Arena w Wiesbaden obejrzało 7 544 widzów.

N. Shipnoski 23'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna SV Wehen wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół FC Kaiserslautern (”FCK”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki SV Wehen była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 20. minucie spotkania, gdy Patrick Schönfeld zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Manuel Schäffler.

Jedenastka FC Kaiserslautern ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicklas Shipnoski. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Max Dittgen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”FCK” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gina Fechnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Carlo Sickinger. Drugą połowę drużyna SV Wehen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alfa Mintzla wszedł Marc Wachs. Także w zespole FC Kaiserslautern w czasie przerwy zaszły zmiany, za Christopha Hemleina wszedł Antonio Jonjic.

Między 50. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Agyemang Diawusie, a murawę opuścił Max Dittgen. W 73. minucie za Janka Sternberga wszedł Florian Pick.

W 76. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Niklas Schmidt wszedł za Patricka Schönfelda. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter wręczył kartkę Antoniowi Jonjicowi z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kevin Kraus
 20′ 76′ Patrick Schönfeld
Janek Sternberg73′
71′ Max Dittgen
Christoph Hemlein46′
46′ Alf Mintzel
Carlo Sickinger46′
50′ Sebastian Mrowca
Mads Winther Albæk
 23′ Nicklas Shipnoski
Timmy Thiele
Marcel Titsch-Rivero
Christian Kühlwetter
53′ Manuel Schäffler
Julius Valentin Biada
Lukas Watkowiak
Wolfgang Hesl
Giuliano Modica
Gino Fechner46′ 61′
46′ Marc Wachs
Antonio Jonjic46′ 90′
71′ Agyemang Diawusie
Jan Dominic Löhmannsröben
Jeremias Lorch
Florian Pick73′
76′ Niklas Schmidt
Hendrick Zuck
Florian Hansch
Elias Huth

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ”FCK” przyznał trzy.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Kaiserslautern rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie SpVgg Unterhaching. Tego samego dnia Sportfreunde Lotte będzie gościć jedenastkę SV Wehen.