Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: SV Meppen 1912 - FSV Zwickau 2-0 (1-0)

W starciu 35. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 27 kwietnia, jedenastka Meppen 1912 wygrała z FSV Zwickau 2-0 (1-0). Mecz na Hänsch-Arena obejrzało 6 656 widzów.

35. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-27 14:00 | Stadion: Hänsch-Arena | Widzów: 6656 | Arbiter: P. Hanslbauer
SV Meppen 1912
FSV Zwickau
2
0
M. Ballmert 2'
D. Undav 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Meppen 1912 wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Markus Ballmert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912, strzelając gola w drugiej minucie spotkania. Asystę zanotował Janik Jesgarzewski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meppen 1912.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Janikowi Jesgarzewskiemu z zespołu gospodarzy. Kibice Meppen 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deniza Undava. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nico Granatowski. Posunięcie trenera było słuszne. Deniza Undava strzelił kolejnego gola w 66. minucie spotkania.

Zespół FSV Zwickau ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Deniz Undav. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Marius Kleinsorge.

Chwilę później trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł McKinze Gaines, a murawę opuścił Lion Lauberbach. W tej samej minucie Nils Miatke zastąpił Tarsisa Bongę. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Meppen 1912 i jedną drużynie przeciwnej.

W 75. minucie Markus Ballmert został zmieniony przez Lukę Tankulica, a za Mariusa Kleinsorge'a wszedł na boisko René Guder, co miało wzmocnić zespół Meppen 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davy'ego Fricka na Kevina Hoffmanna. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Johannes Brinkies
90′ Hassan Amin
Anthony Barylla
 2′ 75′ Markus Ballmert
Alexandros Kartalis
52′ Janik Jesgarzewski
Nils Miatke69′
Steffen Puttkammer
Lion Lauberbach69′
Jovan Vidović
Davy Frick82′
58′ Nico Granatowski
Julius Reinhardt
74′ 79′ Marius Kleinsorge
Morris Schröter82′
77′ Thilo Gerd Leugers
Alexander Sorge
79′ René Guder
McKinze Gaines69′
Max Kremer
Kevin Hoffmann82′
75′ Luka Tankulic
Mike Könnecke
58′  66′ Deniz Undav
Tarsis Bonga69′

Zawodnicy Meppen 1912 dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.