Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: SpVgg Unterhaching - FC Carl Zeiss Jena 0-1 (0-0)

28 kwietnia na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbył się mecz 35. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i Carl Zeiss Jena. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Carl Zeiss Jena 1-0. Na stadionie stawiło się 3 250 widzów.

35. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-28 13:00 | Stadion: Alpenbauer Sportpark | Widzów: 3250 | Arbiter: M. Stegemann
SpVgg Unterhaching
FC Carl Zeiss Jena
0
1
F. Brügmann 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Carl Zeiss Jena wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 12 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener SpVgg Uterhaching postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 24. minucie na plac gry wszedł Dominik Widemann, a murawę opuścił Jim-Patrick Müller.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką Dominica Volkmera, piłkarza gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Carl Zeiss Jena nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Bocka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Manfred Starke. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Na drugą połowę zespół Carl Zeiss Jena wyszedł w zmienionym składzie, za Phillipa Tietza wszedł Felix Brügmann.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dennisa Slamara z Carl Zeiss Jena, a w 69. minucie Maximiliana Kraußa z drużyny przeciwnej. W 74. minucie za Lucę Marseilera wszedł Finn-Dominik Porath. W 81. minucie Justin Schau został zmieniony przez Maximiliana Weißa, co miało wzmocnić drużynę Carl Zeiss Jena. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Kraußa na Marca Endresa.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Felix Brügmann dla jedenastki Carl Zeiss Jena. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Brügmann.

W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Orestisowi Kiomourtzoglou z SpVgg Uterhaching.

Maximilian Wolfram
69′ 87′ Maximilian Krauß
Florian Brügmann
Lucas Hufnagel
René Eckardt
74′ Luca Marseiler
Jannis Kubler
90′ Orestis Kiomourtzoglou
Justin Schau81′
24′ Jim-Patrick Müller
Michael Schüler
87′ Marc Endres
Sören Eismann
Hyeon-seok Hong
Maximilian Weiß81′
74′ Finn-Dominik Porath
Dominik Bock46′
24′ Dominik Widemann
Felix Brügmann46′  87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.