Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - FC Carl Zeiss Jena 5-3 (2-2)

W pojedynku 35. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 24 czerwca, zespół Hallescher FC wygrał z Carl Zeiss Jena 5-3 (2-2). Mecz odbył się na ERDGAS Sportpark.

A. Sulu 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Pascal Sohm wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hallescher FC , strzelając gola w ósmej minucie spotkania. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Toni Lindenhahn.

Drużyna Carl Zeiss Jena wyrównała wynik meczu. W 13. minucie gola wyrównującego strzelił René Eckardt. Przy zdobyciu bramki pomagał Joy-Lance Mickels.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Stanese z Carl Zeiss Jena. Była to 29. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carl Zeiss Jena w 31. minucie spotkania, gdy Daniele Gabriele zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Eric Voufack.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Pascal Sohm ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Hallescher FC przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie Sebastian Mai dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Juliana Guttaua.

W 54. minucie za Erolla Zejnullahu wszedł Jannis Kubler.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Aytaç Sulu. Bramka padła po podaniu Nica Hammanna.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Terrence Boyd.

W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Sebastianowi Maiemu z drużyny gospodarzy.

W 82. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Terrence Boyd z Hallescher FC. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Guttau.

W samej końcówce pojedynku w zespole Hallescher FC doszło do zmiany. Antonios Papadopoulos wszedł za Bentleya Bahna. W tej samej minucie w drużynie Hallescher FC doszło do zmiany. Dennis Mast wszedł za Juliana Guttaua. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Marius Grösch, piłkarz Carl Zeiss Jena.

Chwilę później trener Hallescher FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Mathias Fetsch, a murawę opuścił Terrence Boyd. W tej samej minucie w zespole Hallescher FC doszło do zmiany. Marcel Hilßner wszedł za Toniego Lindenhahna. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-3.

Aytaç Sulu  57′
89′ Bentley Baxter Bahn
Eric Josef Arno Voufack
89′ Julian Guttau
René Eckardt  13′ 65′
90′ Toni Lindenhahn
Nico Hammann75′
 63′, 82′ 90′ Terrence Anthony Boyd
Daniel Stanese29′ 75′
Florian Hansch
Eroll Zejnullahu54′
 49′ 78′ Sebastian Mai
Vasileios Dedidis
Jonas Nietfeld
Joy-Lance Mickels
 8′, 36′ Pascal Sohm
Niclas Fiedler
90′ Marcel Hilßner
Marius Grösch75′ 90′
89′ Dennis Mast
Jannis Kubler54′
89′ Antonios Papadopoulos
Raphael Sanchez Obermair65′
90′ Mathias Fetsch
Justin Schau

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Carl Zeiss Jena przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Carl Zeiss Jena rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Bayern München II. Tego samego dnia MSV Duisburg będzie gościć drużynę Hallescher FC.