Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: FC Ingolstadt 04 - SV Waldhof Mannheim 07 2-0 (1-0)

W spotkaniu 35. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół FC Ingolstadt wygrał z Waldhofem 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Audi-Sportpark.

M. Thalhammer 70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Waldhofu i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ingolstadt w 42. minucie spotkania, gdy Stefan Kutschke strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Niestety w 44. minucie meczu Fabijan Buntic bramkarz FC Ingolstadt z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Marca Knallera - rezerwowego bramkarza jedenastki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Ingolstadt.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Maximilianowi Thalhammerowi, piłkarzowi FC Ingolstadt. W 63. minucie Mohamed Gouaida został zastąpiony przez Maksa Christiansena.

Drużyna Waldhofu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Maximilian Thalhammer. Asystę zanotował Caniggia Ginola.

Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Ingolstadt: Stefan Kutschke, Maximilian Beister, Fatih Kaya, Caniggia Ginola, na ich miejsce weszli: Dennis Eckert, Filip Bilbija, Justin Butler, Jalen Hawkins. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arianita Feratiego, Jeana Koffiego, Mete Çelika zajęli: Silas Schwarz, Marcel Seegert, Gerrit Gohlke. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Robin Krauße z FC Ingolstadt. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Timo Königsmann
31′ Nico Antonitsch
Florian Flick41′
Bjørn Paulsen
Kevin Conrad
26′ Tobias Schröck
Mete Çelik3′ 86′
76′ Maximilian Beister
Marcel Hofrath
Marcel Gaus
Jan-Hendrik Marx
82′ Robin Krauße
Michael Schultz
 70′ 59′ Maximilian Thalhammer
Mohamed Gouaida63′
 42′ (k.) 76′ Stefan Kutschke
Arianit Ferati38′ 75′
85′ Fatih Kaya
Marco Schuster
85′ Caniggia Ginola Elva
Jean Romaric Kevin Koffi40′ 75′
44′ Marco Knaller
Markus Scholz
Kangni Frederic Ananou
Gerrit Gohlke86′
76′ Filip Bilbija
Jan Just
Maximilian Wolfram
Marcel Seegert75′
85′ Justin Butler
Max Christiansen63′
76′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Benedict dos Santos
85′ Jalen Hawkins
Silas Schwarz75′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Drużyna FC Ingolstadt wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Waldhofu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie SC Preußen 06 Münster. Natomiast w niedzielę SV Meppen 1912 będzie gościć drużynę FC Ingolstadt.