Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: FC Energie Cottbus - VfL Osnabrück 1-2 (0-0)

27 kwietnia na Stadionie der Freundschaft odbyło się spotkanie 35. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Energie Cottbus i VfL Osnabrueck. Starcie zakończyło się zwycięstwem VfL Osnabrueck 2-1. Na stadionie zasiadło 8 034 widzów.

35. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-27 14:00 | Stadion: Stadion der Freundschaft | Widzów: 8034 | Arbiter: M. Gräfe
B. Girth 75'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka VfL Osnabrueck wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Fabian Holthaus został zastąpiony przez Marcela Freitasa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danielowi Bohlowi z Energie Cottbus. Była to 42. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Osnabrueck w 51. minucie spotkania, gdy Marc Heider strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 54. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Streli Mamba. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Jürgen Gjasula.

W 63. minucie w drużynie Energie Cottbus doszło do zmiany. Leon Schneider wszedł za Fabia Viterittiego. Chwilę później trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Manuel Farrona-Pulido, a murawę opuścił Etienne Amenyido.

Trzeba było trochę poczekać, aby Benjamin Girth wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Osnabrueck, strzelając kolejnego gola w 75. minucie pojedynku. W następstwie utraty gola trener Energie Cottbus postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Daniela Bohla i na pole gry wprowadził napastnika Dimitara Rangelova, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Streli Mamba z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Felix Agu
26′ Fabian Holthaus
David Blacha
63′ Fabio Viteritti
Ulrich Taffertshofer
Jürgen Fatmir Gjasula
Marcos Alvarez88′
42′ 77′ Daniel Bohl
Benjamin Girth  75′ 80′
Kevin-Okyere Weidlich
Etienne Amenyido66′
 54′ 87′ Streli Mamba
Marc Heider  51′
Kevin Rauhut
Philip Kühn
26′ Marcelo de Freitas Costa
Tim Danneberg88′
Felix Geisler
Manuel Farrona Pulido66′
Tim Kruse
Kamer Krasniqi
63′ Leon Schneider
Tim Möller
Moritz Broschinski
Luca Pfeiffer
77′ Dimitar Dimitrov Rangelov
Steffen Tigges80′

Arbiter nie ukarał piłkarzy VfL Osnabrueck żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.