Liga niemiecka - 35. kolejka 3. ligi: Chemnitzer FC - TSV Eintracht 1-2 (0-2)

23 czerwca na Stadionie Chemnitz odbył się mecz 35. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Chemnitzer FC i TSV Eintracht. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 2-1.

M. Biankadi 37'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Chemnitzer FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w ósmej minucie spotkania, gdy Steffen Nkansah zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Martin Kobylański.

W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Danila Wiebego z TSV Eintracht, a w 32. minucie Niklasa Hohenedera z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Merveille Biankadi wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola w 37. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manuel Schwenk.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Lasse Schlütera, zawodnika TSV Eintracht. Po chwili trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Marcel Bär, a murawę opuścił Manuel Schwenk.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Niklas Hoheneder. Asystę przy golu zanotował Tarsis Bonga.

W 72. minucie za Stephana Fürstnera wszedł Benjamin Kessel. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Chemnitzer FC: Sandro Sirigu, Erik Tallig, Tobias Müller, na ich miejsce weszli: Paul Milde, Matti Langer, Florian Krebs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Pfitznera, Lasse Schlütera, Leandra Putara zajęli: Patrick Kammerbauer, Robin Becker, Yari Otto. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chemnitzer FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drużynie Chemnitzer FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki TSV Eintracht.

Marcel Engelhardt
 69′ 32′ Niklas Hoheneder
Steffen Nkansah  8′
Pascal Itter
Lasse Schlüter53′ 78′
Sören-Kurt Reddemann
Merveille Biankadi  37′
85′ Sandro Sirigu
Stephan Fürstner72′
83′ Rafael Garcia Doblas
Martin Kobylański
85′ Tobias Müller
Marc Pfitzner72′
85′ Erik Tallig
Danilo Wiebe13′
Dejan Božić
Marvin Pourié90′
74′ Philipp Hosiner
Manuel Schwenk59′
Tarsis Bonga
Leandro Putaro78′
Joshua Mroß
Yannik Bangsow
85′ Matti Langer
Robin Tim Becker78′ 80′
85′ Paul Milde
Benjamin Kessel72′
Tim Campulka
Patrick Kammerbauer72′
85′ Florian Krebs
Marcel Bär59′
Philipp Sturm
Yari Otto78′
David Tuma Gügör
Nick Proschwitz

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej trzy. Piłkarze Chemnitzer FC dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna Chemnitzer FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka Chemnitzer FC rozegra kolejny mecz w Düsseldorf. Jej przeciwnikiem będzie KFC Uerdingen 05. Natomiast w sobotę FSV Zwickau będzie gościć drużynę TSV Eintracht.