Liga niemiecka - 34. kolejka 3. ligi: TSV Eintracht - Preussen Muenster 1-0 (1-0)

20 czerwca na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbył się pojedynek 34. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i Preussen Muenster. Starcie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 1-0.

M. Kobylański 2'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna TSV Eintracht wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Martin Kobylański dla zespołu TSV Eintracht. Bramka padła w tej samej minucie. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Marvin Pourié.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Patrickowi Kammerbauerowi z TSV Eintracht. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TSV Eintracht.

Trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marc Pfitzner, a murawę opuścił Bernd Nehrig. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Simona Scherdera, zawodnika Preussen Muenster.

W tej samej minucie za Fridolina Wagnera wszedł Kevin Pires-Rodrigues. W 70. minucie w drużynie TSV Eintracht doszło do zmiany. Yari Otto wszedł za Martina Kobylańskiego. W tej samej minucie na murawie pojawił się Niklas Heidemann z Preussen Muenster, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Alexandra Rossipala. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy TSV Eintracht: Merveille Biankadi, Robin Becker, Marvin Pourié, na ich miejsce weszli: Steffen Nkansah, Manuel Schwenk, Nick Proschwitz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maurice'a Litki, Heinza Mörschla, Olivera Steurera zajęli: Seref Özcan, Okan Erdogan, Marco Königs. Między 74. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Maximilian Schulze Niehues
79′ Robin Tim Becker
Oliver Steurer79′
77′ Merveille Biankadi
Lucas Cueto
42′ Patrick Kammerbauer
Fridolin Wagner58′
 2′ 70′ Martin Kobylański
Jan Dominic Löhmannsröben82′
46′ Bernd Nehrig
Luca Pascal Schnellbacher
79′ Marvin Pourié
Okan Erdoğan79′
77′ Steffen Nkansah
Niklas Heidemann70′
46′ Marc Pfitzner
Kevin Pires-Rodrigues58′ 76′
70′ Yari Otto
Joel Grodowski
79′ Nick Proschwitz
Marco Königs79′
79′ 84′ Manuel Schwenk
Seref Özcan70′

Piłkarze TSV Eintracht dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna TSV Eintracht będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Chemnitzer FC. Natomiast w środę FSV Zwickau zagra z jedenastką Preussen Muenster na jej terenie.