Liga niemiecka - 34. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - FC Ingolstadt 04 0-3 (0-2)

21 czerwca na GGZ Arena odbyło się starcie 34. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i FC Ingolstadt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Ingolstadt 3-0.

M. Beister 54'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FC Ingolstadt.

Od pierwszych minut zespół FC Ingolstadt zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FSV Zwickau była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie kartką został ukarany Tobias Schröck, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fatih Kaya wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ingolstadt, strzelając gola w 39. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Maximilian Beister.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Mike Könnecke z jedenastki gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Ingolstadt, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Stefan Kutschke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Ponownie asystę zaliczył Maximilian Beister.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ingolstadt w 54. minucie spotkania, gdy Maximilian Beister strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Fatih Kaya.

Trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Janik Mäder, a murawę opuścił Julius Reinhardt. W tej samej minucie Morris Schröter został zmieniony przez Gerrita Wegkampa. W 75. minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Dennis Eckert wszedł za Fatiha Kayę.

Trener FC Ingolstadt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Bilbiję. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Caniggia Ginola. Między 81. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Ingolstadt: Maximilian Beister, Stefan Kutschke, Maximilian Thalhammer, na ich miejsce weszli: Maximilian Wolfram, Jalen Hawkins, Michael Heinloth. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eliasa Hutha, Nilsa Miatkego zajęli: Denis Jäpel, Can Coskun. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Nico Antonitsch
81′ Nils Miatke
Bjørn Paulsen
83′ Ali Odabas
Tobias Schröck29′
Marius Hauptmann
Maximilian Beister  54′ 81′
42′ Mike Könnecke
Marcel Gaus
René Lange
Robin Krauße
60′ Julius Reinhardt
Maximilian Thalhammer90′
60′ Morris Schröter
Stefan Kutschke  45′ 81′
Ronny König
Fatih Kaya  39′ 75′
81′ Elias Huth
Caniggia Ginola Elva76′
Matti Kamenz
Marco Knaller
Sascha Härtel
Michael Heinloth90′
81′ Can Beklan Coskun
Peter Kurzweg
60′ Janik Mäder
Filip Bilbija76′ 90′
Johannes Dörfler
Maximilian Wolfram81′
81′ 86′ Denis Jäpel
Dennis-Yerai Eckert Ayensa75′
60′ Gerrit Wegkamp
Jalen Hawkins81′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników FSV Zwickau. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka FSV Zwickau w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka FSV Zwickau rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie SC Preußen 06 Münster. Tego samego dnia SV Waldhof Mannheim 07 zagra z drużyną FC Ingolstadt na jej terenie.