Liga niemiecka - 34. kolejka 3. ligi: FC Carl Zeiss Jena - FC Viktoria Köln 2-3 (1-1)

W pojedynku 34. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 20 czerwca, drużyna Carl Zeiss Jena przegrała z Viktorią Koeln 2-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Ernst-Abbe-Sportfeld. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

K. Klefisch 76'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w szóstej minucie spotkania, gdy Mike Wunderlich zdobył pierwszą bramkę. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 16. minucie Daniele Gabriele wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Joy-Lance Mickels.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Timowi Kircherowi z Carl Zeiss Jena. Była to 30. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Viktorii Koeln rozpoczęła w zmienionym składzie, za Seada Hajrovicia wszedł Lars Dietz. Na murawie, jak to często zdarzało się Viktorii Koeln w tym sezonie, pojawił się Bernard Kyere-Mensah, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Dominika Laniusa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Drugą połowę zespół Viktorii Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Stevena Lewerenza wszedł Simon Handle. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Hamzie Saghiriemu, piłkarzowi gości. Kibice Carl Zeiss Jena nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antona-Leandra Donkora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić René Eckardt. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Dopiero w drugiej połowie Mike Wunderlich wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Koeln, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie meczu. Asystę zanotował Patrick Koronkiewicz.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Raphaelowi Obermairowi z zespołu gospodarzy.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Daniele Gabriele z Carl Zeiss Jena. W 72. minucie za Hamzę Saghiriego wszedł Kai Klefisch.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Carl Zeiss Jena: Eroll Zejnullahu, Daniel Stanese, a na ich miejsce weszli Justin Schau, Joy-Lance Mickels.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Kai Klefisch. Bramka padła po podaniu Mike Wunderlicha.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniele Gabrielego z Carl Zeiss Jena, a w 84. minucie Mike Wunderlicha z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Tim Kircher został zmieniony przez Erica Voufacka, co miało wzmocnić jedenastkę Carl Zeiss Jena. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mike Wunderlicha na Svena Kreyera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Jonas Carls
30′ 82′ Tim Kircher
Sead Hajrović46′
Maximilian Rohr
Patrick Koronkiewicz
68′ Raphael Obermair
Hamza Saghiri57′ 72′
60′ René Eckardt
Mike Wunderlich  6′, 66′ 84′ 84′
Jannis Kubler
André Dej
73′ Justin Schau
Kevin Holzweiler
 16′, 70′ (k.) 78′ Daniele Gabriele
Steven Lewerenz46′
73′ Joy-Lance Mickels
Albert Bunjaku
Lukas Sedlak
Sebastian Patzler
82′ Eric Josef Arno Voufack
Lars Dietz46′
Max Gottwald
Fabian Holthaus
73′ Daniel Stanese
Bernard Kyere-Mensah46′
73′ Eroll Zejnullahu
Simon Handle46′
Laurens Zintsch
Kai Klefisch72′  76′
60′ Anton-Leander Donkor
Sven Kreyer84′

Piłkarze Carl Zeiss Jena obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Carl Zeiss Jena w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Viktorii Koeln zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie MSV Duisburg. Natomiast w środę Hallescher FC będzie gościć zespół Carl Zeiss Jena.