Liga niemiecka - 34. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - KFC Uerdingen 05 4-0 (2-0)

W meczu 34. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 20 czerwca, zespół FC Kaiserslautern wysoko wygrał z KFC Uerdingen 05 4-0 (2-0). Starcie odbyło się na Fritz-Walter-Stadion.

H. Zuck 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała 20 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Florian Pick. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Christian Kühlwetter.

W 14. minucie w zespole KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Alexander Bittroff wszedł za Dominika Maroha.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”FCK”, strzelając kolejnego gola. W 42. minucie Florian Pick po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Christian Kühlwetter.

Drugą połowę drużyna KFC Uerdingen 05 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adama Matuszczyka wszedł Jean-Manuel Mbom. W 60. minucie Anas Bakhat został zmieniony przez Janika Bachmanna.

Trener FC Kaiserslautern wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Rösera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Timmy Thiele. Posunięcie trenera było słuszne. Lucasa Rösera strzelił trzeciego gola w 72. minucie spotkania. Chwilę później trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Manuel Konrad, a murawę opuścił Hakim Guenouche. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy KFC Uerdingen 05: Roberto Rodriguez, Ali Ibrahimaj, a na ich miejsce weszli Patrick Pflücke, Dennis Daube.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”FCK” w 72. minucie spotkania, gdy Lucas Röser zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Philipp Hercher.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Alexander Bittroff z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik ustalił Hendrick Zuck. Bramka padła po podaniu Philippa Herchera.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Janika Bachmanna, zawodnika gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Assani Lukimya-Mulongoti
 7′, 42′ 73′ Florian Pick
Dominic Maroh14′
60′ Anas Bakhat
Adam Matuszczyk46′
Hikmet Çiftçi
Dennis Daube60′
Carlo Sickinger
Patrick Pflücke60′
83′ Manfred Starke
Boubacar Barry
Christian Kühlwetter
Christian Kinsombi
60′ Timmy Thiele
Christian Dorda
60′ 90′ Janik Bachmann
Manuel Konrad60′
73′  86′ Hendrick Zuck
Jean-Manuel Mbom46′
83′ Andri Rúnar Bjarnason
Roberto Rodriguez60′
60′  72′ Lucas Röser
Ali Ibrahimaj60′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Kaiserslautern w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy wtorek zespół KFC Uerdingen 05 rozegra kolejny mecz w Düsseldorf. Jego przeciwnikiem będzie FC Würzburger Kickers. Tego samego dnia FC Hansa Rostock będzie gościć jedenastkę FC Kaiserslautern.