Liga niemiecka - 33. kolejka 3. ligi: TSV Eintracht - SG Sonnenhof 1-1 (0-0)

W starciu 33. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna TSV Eintracht zremisowała z SG Sonnenhof 1-1 (0-0). Mecz na Eintracht-Stadion w Brunszwiku obejrzało 18 248 widzów.

33. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-13 14:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 18248 | Arbiter: M. Gräfe
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
SG Sonnenhof Großaspach
1
1
J. Düker 90'
T. Röttger 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół SG Sonnenhof zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki TSV Eintracht była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie kartkę dostał Dominik Pelivan, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SG Sonnenhof w 58. minucie spotkania, gdy Timo Röttger zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Makana Baku.

Po chwili trener SG Sonnenhof postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Raphaela Dema. Na boisko wszedł Shqiprim Binakaj, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mike Feigenspan, a murawę opuścił Marcel Bär. W 67. minucie Philipp Hofmann został zastąpiony przez Juliusa Dükera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SG Sonnenhof: Niklasowi Sommerowi w 70. i Kaiemu Brünkerowi w 81. minucie. W 75. minucie Bernd Nehrig został zmieniony przez Marca Pfitznera, co miało wzmocnić drużynę TSV Eintracht. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Röttgera na Marca Hingerla.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę TSV Eintracht w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Julius Düker.

Dwie minuty później w zespole SG Sonnenhof doszło do zmiany. Jannes Hoffmann wszedł za Makanę Baku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Michael Vitzthum
75′ Bernd Nehrig
Makana Rudi Baku90′
Leandro Putaro
Raphael Jamil Dem63′
67′ Philipp Hofmann
Dominik Leon Pelivan55′
64′ Marcel Bär
Shqiprim Binakaj63′
75′ Marc Pfitzner
Jeff-Denis Fehr
67′  90′ Julius Düker
Marco Hingerl85′
64′ Mike Feigenspan
Jannes Hoffmann90′
Manuel Schwenk
Dominik Martinović

Sędzia nie ukarał piłkarzy TSV Eintracht żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia zespół SG Sonnenhof będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie SC Preußen 06 Münster. Natomiast 22 kwietnia KFC Uerdingen 05 będzie rywalem drużyny TSV Eintracht w meczu, który odbędzie się w Duisburg.