Reklama

Reklama

Liga niemiecka - 33. kolejka 3. ligi: KFC Uerdingen 05 - MSV Duisburg 1-1 (0-0)

17 czerwca na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbył się mecz 33. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami KFC Uerdingen 05 i MSV Duisburg. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

17 czerwca  na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbył się mecz  33. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami KFC Uerdingen 05  i MSV Duisburg. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna KFC Uerdingen 05 wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartką został ukarany Vincent Gembalies, piłkarz MSV Duisburg (”Zebry”).

W 27. minucie Arne Sicker zastąpił Migela-Maksa Schmelinga. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Tim Albutat z MSV Duisburg. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Trener MSV Duisburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arnolda Budimbu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Vincent Gembalies. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Na drugą połowę drużyna ”Zebr” wyszła w zmienionym składzie, za Connora Krempickiego wszedł Sinan Karweina.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Robertowi Rodriguezowi, zawodnikowi KFC Uerdingen 05.

W tym czasie piłkarze MSV Duisburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Sinan Karweina. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leroy-Jacques Mickels.

W 63. minucie w zespole KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Rijad Kobiljar wszedł za Manuela Konrada. W tej samej minucie trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patrick Pflücke, a murawę opuścił Boubacar Barry. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dominik Maroh z drużyny KFC Uerdingen 05.

Jedenastka KFC Uerdingen 05 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Rijad Kobiljar.

Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze KFC Uerdingen 05: Roberto Rodriguez, Hakim Guenouche, Jean-Manuel Mbom, na ich miejsce weszli: Dennis Daube, Adam Matuszczyk, Ali Ibrahimaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvina Comppera, Tima Albutata zajęli: Matthias Rahn, Maximilian Jansen. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół MSV Duisburg będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie FC Hansa Rostock. Tego samego dnia 1. FC Kaiserslautern będzie gościć drużynę KFC Uerdingen 05.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL