Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - DSC Arminia Bielefeld 3-3 (1-3)

W spotkaniu 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna Karlsruher SC zremisowała z Arminią Bielefeld 3-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Wildparkstadion.

C. Kobald 20' (samob.)

Jedenastka Arminii Bielefeld bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Arminii Bielefeld wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arminii Bielefeld w trzeciej minucie spotkania, gdy Marcel Hartel strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Cédrica Brunnera.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Arminii Bielefeld, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Fabian Klos. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

W 15. minucie kartkę obejrzał Marc Lorenz z Karlsruher SC.

W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Karlsruher SC Christoph Kobald.

Zawodnicy Karlsruher SC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Philipp Hofmann. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Marco Thiede.

W 36. minucie za Änisa Ben-Hatirę wszedł Dominik Kother. W 43. minucie kartkę dostał Jérôme Gondorf, zawodnik gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Karlsruher SC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dirka Carlsona wszedł Damian Roßbach. A trener Arminii Bielefeld wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Schütza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Nils Seufert.

W 64. minucie w jedenastce Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Cebio Soukou wszedł za Jonathana Claussa. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Andersonowi-Lendzie Lucoquiemu z drużyny gości. Była to 69. minuta starcia.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Philipp Hofmann z Karlsruher SC. Chwilę później trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Marco Djuricin, a murawę opuścił Marc Lorenz.

Między 71. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Karlsruher SC: Lukas Fröde, Jérôme Gondorf, na ich miejsce weszli: Babacar Gueye, Anton Fink. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Voglsammera, Marcela Hartla zajęli: Patrick Weihrauch, Sven Schipplock.

W 88. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Philipp Hofmann z Karlsruher SC. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Stefan Ortega Moreno
46′ Dirk Carlson
Brian Behrendt
Daniel Gordon
Cédric Brunner
20′ (samob.) Christoph Kobald
Jonathan Clauss64′
Marco Thiede
Anderson-Lenda Lucoqui69′
36′ Änis Ben-Hatira
Amos Pieper
71′ Lukas Fröde
Marcel Hartel  3′ 80′
43′ 80′ Jérôme Gondorf
Manuel Prietl
15′ 71′ Marc Lorenz
Nils Seufert64′
Marvin Wanitzek
Fabian Klos  10′
 24′, 70′ (k.), 88′ (k.) Philipp Hofmann
Andreas Voglsammer80′
Marius Gersbeck
Oscar Linnér
David Pisot
Florian Hartherz
46′ Damian Roßbach
Stephan Salger
Alexander Groiß
Jomaine Ellay Consbruch
Manuel Stiefler
Fabian Kunze
71′ Marco Djuricin
Tom Schütz64′
80′ Anton Fink
Cebio Soukou64′
71′ Babacar Gueye
Patrick Weihrauch80′
36′ Dominik Kother
Sven Schipplock80′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Arminii Bielefeld, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze Karlsruher SC dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Karlsruher SC wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.