Reklama

Reklama

Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi: FC St. Pauli - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 1-1 (1-1)

21 czerwca na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbył się pojedynek 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i SSV Jahn. Mecz zakończył się remisem 1-1.

21 czerwca  na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbył się pojedynek  33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli  i SSV Jahn. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół FC St. Pauli wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Dimitrios Diamantakos wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, strzelając gola w 11. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Henk Veerman.

W 23. minucie za Marcela Correię wszedł Tim Knipping.

Reklama

Piłkarze SSV Jahn nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Hein.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna FC St. Pauli wyszła w zmienionym składzie, za Dimitriosa Diamantakosa wszedł Maximilian Franzke. Także zespół SSV Jahn wyszedł w zmienionym składzie, za Olivera Heina wszedł Benedikt Saller. Między 59. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC St. Pauli.

Trener SSV Jahn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Stolzego. Na boisko wszedł Julian-Maurice Derstroff, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Luis Coordes wszedł za Christiana Vieta. W tej samej minucie Erik Wekesser został zmieniony przez Andreasa Albersa, co miało wzmocnić jedenastkę SSV Jahn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę-Milana Zandera na Jana-Philippa Kallę.

Po chwili trener FC St. Pauli postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Viktora Gyökeresa wszedł Matthew Penney, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W 85. minucie Max Besuschkow został zmieniony przez Toma Baacka, co miało wzmocnić zespół SSV Jahn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Waldemara Sobotę na Johannesa Fluma. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FC St. Pauli przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.

28 czerwca zespół SSV Jahn będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Erzgebirge Aue. Tego samego dnia SV Wehen Wiesbaden będzie gościć jedenastkę FC St. Pauli.

Reklama

Reklama

Reklama