Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi: FC Erzgebirge Aue - Hannover 96 2-1 (1-0)

21 czerwca na Erzgebirgsstadion odbył się pojedynek 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Erzgebirge Aue i Hannoveru 96. Mecz zakończył się zwycięstwem Erzgebirge Aue 2-1.

M. Ducksch 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Hannoveru 96 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Waldemarowi Antonowi z zespołu gości. Była to 16. minuta starcia.

Tymczasem zawodnicy Erzgebirge Aue nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Pascal Testroet. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Florian Krüger.

W 31. minucie za Jana Hochscheidta wszedł John-Patrick Strauß. W tej samej minucie trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tom Baumgart, a murawę opuścił Calogero Rizzuto. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Erzgebirge Aue.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Marcelowi Frankemu z Hannoveru 96. Trener Hannoveru 96 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edgara Priba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Florent Muslija. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 63. minucie arbiter ukarał kartką Toma Baumgarta, zawodnika Erzgebirge Aue.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Erzgebirge Aue w 67. minucie spotkania, gdy Clemens Fandrich strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Florian Krüger.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Philipp Zulechner wszedł za Pascala Testroeta.

Mimo że jedenastka Hannoveru 96 nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 97 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Marvin Ducksch. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

W doliczonym czasie gry w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Njegoš Kupusović wszedł za Floriana Krügera. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę obejrzał John Guidetti z zespołu gości. Drużynie Hannoveru 96 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Erzgebirge Aue.

Timo Hübers
 67′ Clemens Fandrich
Julian Korb
31′ Jan Hochscheidt
Genki Haraguchi
Philipp Riese
Dominik Kaiser58′
31′ Calogero Rizzuto
Florent Muslija58′
 23′ 78′ Pascal Testroet
Hendrik Weydandt65′
90′ Florian Krüger
Marvin Ducksch  79′
Daniel Haas
Martin Hansen
31′ 63′ Tom Baumgart
Miiko Albornoz
Erik Majetschak
Josip Elez65′
Nicolás Sessa
Matthias Ostrzolek
31′ John-Patrick Strauß
Philipp Ochs
90′ Njegoš Kupusović
Edgar Prib58′
78′ Philipp Zulechner
Marc Stendera

John Guidetti65′ 90′

Cedric Teuchert58′

Przewaga zespołu Hannoveru 96 w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Jedenastka Hannoveru 96 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Erzgebirge Aue otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.