Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Nuernberg - VfB Stuttgart 1893 0-6 (0-3)

21 czerwca na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbył się pojedynek 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i VfB Stuttgart. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem VfB Stuttgart 6-0.

N. González 52',76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 70 starć zespół VfB Stuttgart wygrał 34 razy i zanotował 19 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfB Stuttgart w 11. minucie spotkania, gdy Silas Wamangituka zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka FC Nuernberg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Atakan Karazor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Philipp Förster z VfB Stuttgart. Była to 27. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Sasa Kalajdzic. Przy zdobyciu bramki pomógł Silas Wamangituka.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Matheni, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później Nicolás González wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfB Stuttgart, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Sasa Kalajdzic.

W 56. minucie za Georga Margreittera wszedł Lukas Mühl. A kibice VfB Stuttgart nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hamadiego Al Ghaddiouiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sasa Kalajdzic. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Atakan Karazor z VfB Stuttgart. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcin Kamiński.

Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Adam Zrelak, a murawę opuścił Hanno Behrens. W tej samej minucie Nikola Dovedan został zmieniony przez Fabiana Schleusenera, co miało wzmocnić zespół FC Nuernberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Phillippa Klementa na Mateo Klimowicza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfB Stuttgart w 76. minucie spotkania, gdy Nicolás González zdobył szóstą bramkę. Bramka padła po podaniu Hamadiego Al Ghaddiouiego.

W samej końcówce starcia kartkę otrzymał Johannes Geis z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-6.

Frey
50′ Christian Mathenia
Gregor Kobel
Tim-Henry Handwerker
Atakan Karazor  26′, 63′
56′ Georg Margreitter
Marc Oliver Kempf61′
Asger Sørensen
Pascal Stenzel
Enrico Valentini
Philipp Förster27′
64′ Hanno Behrens
Wataru Endo
64′ Nikola Dovedan
Phillipp Klement73′
89′ Johannes Geis
Orel Mangala
85′ Robin Hack
Sasa Kalajdzic  41′ 56′
Fabian Nürnberger
Nicolás Iván González  52′, 76′
86′ Michael Frey
Silas Wamangituka  11′ 57′
Felix Dornebusch
Fabian Bredlow
85′ Philip Heise
Holger Badstuber
56′ Lukas Mühl
Mateo Klimowicz73′
86′ Felix Lohkemper
Clinton Mola57′
64′ Fabian Schleusener
Hamadi Al Ghaddioui56′
64′ Adam Zrelak
Mario Gomez

Piłkarze FC Nuernberg dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka VfB Stuttgart w drugiej połowie dokonała czterech zmian.