Liga niemiecka - 32. kolejka 3. ligi: TSV 1860 Monachium - FC Hansa Rostock 0-1 (0-0)

13 czerwca na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się starcie 32. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i Hansy Rostock. Mecz zakończył się zwycięstwem Hansy Rostock 1-0.

32. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-06-13 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: R. Kempter
TSV 1860 Monachium
FC Hansa Rostock
0
1
P. Breier 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Hansy Rostock wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie kartkę obejrzał Daniel Wein z TSV Monachium.

Na drugą połowę drużyna Hansy Rostock wyszła w zmienionym składzie, za Korbiniana Vollmanna wszedł Mirnes Pepic. Trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pascal Breier, a murawę opuścił John Verhoek. Pascal Breier spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego 12. bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hansy Rostock w 60. minucie spotkania, gdy Pascal Breier strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Nico Granatowski.

W 63. minucie Daniel Wein zastąpił Quirina Molla. W następstwie utraty bramki trener TSV Monachium postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Tima Gebharta i na pole gry wprowadził napastnika Saschę Möldersa, który w bieżącym sezonie ma na koncie 13 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 64. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy TSV Monachium: Marius Willsch, Phillipp Steinhart, Dennis Dressel, na ich miejsce weszli: Herbert Paul, Leon Klassen, Fabian Greilinger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nica Neidharta, Nica Granatowskiego, Aarona Opoku zajęli: Maximilian Ahlschwede, Daniel Hanslik, Nils Butzen.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Svenowi Sonnenbergowi z jedenastki gości. Była to 90. minuta meczu.

Maximilian Reinthaler
76′ Phillipp Steinhart
Julian Riedel
38′ 63′ Daniel Wein
Sven Sonnenberg90′
76′ Marius Willsch
Korbinian Vollmann46′
63′ Timo Gebhart
Nico Granatowski65′
Efkan Bekiroglu
Kai Bülow
85′ Dennis Dressel
Alexander Sebald
76′ Leon Klassen
Maximilian Ahlschwede64′
76′ Herbert Paul
Nils Butzen80′
Kristian Böhnlein
John Adam Straith
63′ Quirin Moll
Mirnes Pepić46′
85′ Fabian Greilinger
Pascal Breier46′  60′
63′ Sascha Mölders
Daniel Patrick Hanslik65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.