Liga niemiecka - 32. kolejka 3. ligi: SV Meppen 1912 - Hallescher FC 2-3 (0-1)

W starciu 32. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 12 czerwca, zespół Meppen 1912 przegrał z Hallescher FC 2-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Hänsch-Arena.

M. Ballmert 70' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Hallescher FC wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hallescher FC: Florianowi Hanschowi w 31. i Niklasowi Landgrafowi w 35. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Hallescher FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie Terrence Boyd dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jannes Vollert.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hallescher FC.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Marcel Hilßner z Hallescher FC. Była to 51. minuta meczu. Kibice Meppen 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hilala El-Helwego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Willi Evseev. Posunięcie trenera było słuszne. Hilala El-Helwego strzelił wyrównującego gola w 63. minucie spotkania.

W 57. minucie Marcel Hilßner został zmieniony przez Juliana Guttaua. W tej samej minucie trener Hallescher FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Antonios Papadopoulos, a murawę opuścił Toni Lindenhahn.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Hilal El-Helwe. Przy zdobyciu bramki pomógł Janik Jesgarzewski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 65. minucie spotkania, gdy René Guder zdobył drugą bramkę.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Meppen 1912 Steffen Puttkammer. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Meppen 1912: Julius Düker, Markus Ballmert, a na ich miejsce weszli Deniz Undav, Marco Komenda.

W 70. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Meppen 1912 Markus Ballmert. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Hallescher FC: Pascal Sohm, Jan Washausen, Bentley Bahn, na ich miejsce weszli: Jan-Rafael Shcherbakovski, Jonas Nietfeld, Janek Sternberg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thila Leugersa, René Gudera zajęli: Nicolas Andermatt, Max Kremer.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Niklas Landgraf35′
69′ Marco Komenda
Toni Lindenhahn57′
Yannick Osée
Jannes Vollert
67′ (samob.) Steffen Puttkammer
Marcel Hilßner51′ 57′
Florian Egerer
Bentley Baxter Bahn86′
55′ Willi Evseev
Jan Washausen71′
Marius Kleinsorge
Terrence Boyd  45′
81′ Thilo Gerd Leugers
Florian Hansch31′
69′ Deniz Undav
Sebastian Mai
 65′ 81′ René Guder
Pascal Sohm71′
Matthis Harsman
Tom Müller
69′ 70′ (samob.) Markus Ballmert
Janek Sternberg86′
81′ Nicolas Andermatt
Anthony Syhre
Leonard Bredol
Julian Guttau57′
55′  63′ Hilal El-Helwe
Antonios Papadopoulos57′
69′ Julius Düker
Jan-Rafael Shcherbakovski71′
81′ Max Kremer
Jonas Nietfeld71′

Sędzia nie ukarał zawodników Meppen 1912 żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.