Liga niemiecka - 32. kolejka 3. ligi: FC Carl Zeiss Jena - KFC Uerdingen 05 0-0

14 czerwca na Ernst-Abbe-Sportfeld odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Carl Zeiss Jena i KFC Uerdingen 05. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

32. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-06-14 13:00 | Stadion: Ernst-Abbe-Sportfeld | Arbiter: C. Günsch
FC Carl Zeiss Jena
KFC Uerdingen 05
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka KFC Uerdingen 05 wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół KFC Uerdingen 05 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Carl Zeiss Jena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 34. minucie na plac gry wszedł Ali Ibrahimaj, a murawę opuścił Adriano Grimaldi.

W 42. minucie Joy-Lance Mickels zastąpił Dominika Bocka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka KFC Uerdingen 05 wyszła w zmienionym składzie, za Dennisa Daube'a, Francka Evinę weszli Rijad Kobiljar, Boubacar Barry. Trener Carl Zeiss Jena postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Justina Schaua wszedł Maximilian Rohr, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Carl Zeiss Jena utrzymać remis.

Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Carl Zeiss Jena: Anton-Leander Donkor, Tim Kircher, Dominik Bock, na ich miejsce weszli: René Eckardt, Vasileios Dedidis, Max Gottwald. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Bittroffa, Christiana Kinsombiego zajęli: Manuel Konrad, Patrick Pflücke. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boubacara Barry'ego z KFC Uerdingen 05, a w 82. minucie Maximiliana Rohra z drużyny przeciwnej.

Christian Dorda
72′ Tim Kircher
Jean-Manuel Mbom
60′ Justin Schau
Christian Kinsombi62′
60′ Anton-Leander Donkor
Adriano Grimaldi34′
42′ Joy-Lance Mickels
Franck Evina46′
Flemming Niemann
Julius Paris
60′ 82′ Maximilian Rohr
Edvinas Girdvainis
Patrick Schorr
Rijad Kobiljar46′
60′ René Eckardt
Manuel Konrad62′
72′ Max Gottwald
Patrick Pflücke62′
42′ 72′ Dominik Bock
Boubacar Barry46′ 78′
72′ Vasileios Dedidis
Ali Ibrahimaj34′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższą środę zespół KFC Uerdingen 05 zawalczy o kolejne punkty w Düsseldorf. Jego rywalem będzie MSV Duisburg. Tego samego dnia FC Hansa Rostock będzie gościć jedenastkę Carl Zeiss Jena.