Liga niemiecka - 32. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - Chemnitzer FC 2-0 (0-0)

13 czerwca na Fritz-Walter-Stadion odbyło się starcie 32. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Kaiserslautern i Chemnitzer FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Kaiserslautern 2-0.

M. Starke 76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Chemnitzer FC.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Tobiasowi Müllerowi z Chemnitzer FC.

W 40. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Philipp Hosiner nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Chemnitzer FC. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Sören-Kurt Reddemann, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”FCK” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Rösera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Timmy Thiele. Posunięcie trenera było słuszne. Lucasa Rösera zdobył dającą prowadzenie bramkę w 66. minucie spotkania. W 63. minucie w zespole Chemnitzer FC doszło do zmiany. Dejan Božić wszedł za Philippa Hosinera.

Bramkarz Chemnitzer FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Lucas Röser. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Christian Kühlwetter.

W 70. minucie Tobias Müller zastąpił Philippa Sturma. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Manfred Starke, Theodor Bergmann, a na ich miejsce weszli Florian Pick, Anas Bakhat.

Jedenastka Chemnitzer FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie pokonał bramkarza Manfred Starke. Przy zdobyciu bramki pomagał Hendrick Zuck.

Między 81. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Chemnitzer FC: Pascal Itter, David Tuma, Tarsis Bonga, na ich miejsce weszli: Lennard Maloney, Florian Krebs, Maximilian Oesterhelweg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Kühlwettera, Hendricka Zucka zajęli: Mohamed Morabet, André Hainault. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Theodor Bergmann z zespołu gospodarzy. Była to 89. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Matti Langer
87′ Hendrick Zuck
Sören-Kurt Reddemann45′
72′ Florian Pick
Sandro Sirigu
72′ Anas Bakhat
Erik Tallig
Hikmet Çiftçi
Tobias Müller24′ 70′
Carlo Sickinger
David Tuma Gügör82′
63′ Timmy Thiele
Tarsis Bonga82′
87′ Christian Kühlwetter
Philipp Hosiner 40′ (k.) 63′
Avdo Spahic
Joshua Mroß
87′ André Hainault
Lennard Maloney81′
Alexander Nandzik
Clemens Schoppenhauer
72′ 89′ Theodor Bergmann
Florian Krebs82′
87′ Mohamed Morabet
Maximilian Oesterhelweg82′
72′  76′ Manfred Starke
Philipp Sturm70′
63′  66′ Lucas Röser
Dejan Božić63′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom ”FCK”, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.