Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi: VfB Stuttgart 1893 - SV Sandhausen 5-1 (4-0)

17 czerwca na Mercedes-Benz-Arena odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i SV Sandhausen. Starcie zakończyło się zwycięstwem VfB Stuttgart 5-1.

E. Peña 68'

Zespół VfB Stuttgart bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół VfB Stuttgart wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfB Stuttgart w 12. minucie spotkania, gdy Nicolás González zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Phillipp Klement.

Jedenastka SV Sandhausen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie pokonał bramkarza Gonzalo Castro.

W 28. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SV Sandhausen Tim Kister.

W 31. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nicolás González z VfB Stuttgart. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom VfB Stuttgart: Nicolásowi Gonzálezowi w 34. i Gonzalowi Castro w 39. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener SV Sandhausen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marlon Frey, a murawę opuścił Emanuel Taffertshofer. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom VfB Stuttgart: Nathanielowi Phillipsowi w 52. i Phillippowi Klementowi w 55. minucie.

W 60. minucie za Nicolása Gonzáleza wszedł Pascal Stenzel. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Mario Engels, Enrique Peña, a na ich miejsce weszli Robin Scheu, Gerrit Nauber.

Trzeba było trochę poczekać, aby Enrique Peña wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Sandhausen, strzelając gola w 68. minucie spotkania. W 70. minucie w zespole VfB Stuttgart doszło do zmiany. Lilian Egloff wszedł za Phillippa Klementa.

Trener VfB Stuttgart wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hamadiego Al Ghaddiouiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Sasa Kalajdzic. Posunięcie trenera było słuszne. Hamadiego Al Ghaddiouiego strzelił kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 75. minucie Julius Biada został zmieniony przez Philipa Türpitza, a za Kevina Behrensa wszedł na boisko Aziz Bouhaddouz, co miało wzmocnić zespół SV Sandhausen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silasa Wamangitukę na Tanguy'ego Coulibaly'ego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Dennis Diekmeier, zawodnik gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Minutę później wynik ustalił Hamadi Al Ghaddioui. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Liliana Egloffa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Tim Kister 28′ (samob.)
52′ Nathaniel Phillips
Gerrit Nauber64′
Philipp Förster
Leart Paqarada
 20′ 39′ Gonzalo Castro Randon
Aleksandr Zhirov
55′ 70′ Phillipp Klement
Robin Scheu64′
Orel Mangala
Denis Linsmayer
70′ Sasa Kalajdzic
Emanuel Taffertshofer46′
81′ Silas Wamangituka
Kevin Behrens75′
 12′, 31′ (k.) 34′ 60′ Nicolás Iván González
Jesper Verlaat
60′ Pascal Stenzel
Marlon Frey46′
81′ Tanguy Coulibaly
Ivan Paurević
70′ Lilian Egloff
Enrique Manuel Peña Zauner64′  68′
Clinton Mola
Philip Türpitz75′
70′  90′ Hamadi Al Ghaddioui
Aziz Bouhaddouz75′
Mario Gomez
Mario Engels64′

Drużyna VfB Stuttgart była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół SV Sandhausen w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.