Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - Karlsruher SC 2-1 (1-0)

17 czerwca na Arena Regensburg w Ratyzbonie odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i Karlsruher SC. Starcie zakończyło się zwycięstwem SSV Jahn 2-1.

B. Gueye 77'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Benedikt Gimber z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Erik Wekesser wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn, strzelając gola w 42. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Benedikt Gimber.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSV Jahn.

Trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andreas Geipl, a murawę opuścił Benedikt Gimber. W 47. minucie kartkę dostał Benedikt Saller z SSV Jahn.

W 56. minucie Erik Wekesser został zastąpiony przez Janna-Christophera George'a. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Dirkowi Carlsonowi, piłkarzowi gości.

Zespół Karlsruher SC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 62. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Sebastian Stolze. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Maksa Besuschkowa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sebastianowi Stolzemu i Lukasowi Frödemu. Kibice Karlsruher SC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antona Finka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Änis Ben-Hatira. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Tim Knipping, Aaron Seydel, a na ich miejsce weszli Andreas Albers, Sebastian Stolze.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddała tylko osiem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 77. minucie wynik ustalił Babacar Gueye.

W 83. minucie Manuel Stiefler został zmieniony przez Martina Rösera, co miało wzmocnić zespół Karlsruher SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benedikta Sallera na Olivera Heina. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Jérôme'owi Gondorfowi z drużyny gości. Jedenastce Karlsruher SC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu SSV Jahn.

Dirk Carlson61′ 74′
15′ 46′ Benedikt Gimber
Daniel Gordon
Sebastian Nachreiner
David Pisot66′
Chima Okoroji
Änis Ben-Hatira74′
47′ 84′ Benedikt Saller
Lukas Fröde65′
Max Besuschkow
Jérôme Gondorf87′
 62′ 65′ 76′ Sebastian Stolze
Manuel Stiefler83′
76′ Andreas Albers Nielsen
Marvin Wanitzek
Marco Grüttner
Philipp Hofmann
 42′ 56′ Erik Wekesser
Dominik Kother66′
Kevin Kunz
Marius Gersbeck
84′ Oliver Hein
Christoph Kobald66′
76′ Tim Knipping
Damian Roßbach74′
Tom Baack
Marco Thiede
Julian-Maurice Derstroff
Alexander Groiß
46′ Andreas Geipl
Marc Lorenz
56′ Jann-Christopher George
Martin Röser83′
Charalambos Makridis
Anton Fink74′
76′ Aaron Seydel
Babacar Gueye66′  77′

Przewaga jedenastki Karlsruher SC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.