Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi: Kieler SV Holstein 1900 - MSV Duisburg 0-2 (0-0)

W meczu 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 5 maja, zespół Kieler Holstein przegrał z MSV Duisburg 0-2 (0-0). Mecz na Holstein-Stadion obejrzało 12 122 widzów.

32. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-05-05 13:30 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 12122 | Arbiter: C. Dietz
Kieler SV Holstein 1900
MSV Duisburg
0
2
J. Gyau 55'
T. Albutat 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Kieler Holstein wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Kieler Holstein zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki MSV Duisburg (”Zebry”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Stanislavowi Iljutcence z zespołu gości. Była to 29. minuta starcia.

Trener Kieler Holstein postanowił zagrać agresywniej. W 50. minucie zmienił pomocnika Kingsleya Schindlera i na pole gry wprowadził napastnika Janniego-Lucę Serrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie 10 bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez zespół MSV Duisburg w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Joseph-Claude Agyeman dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Fabian Schnellhardt.

Po chwili trener ”Zebr” postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Håvarda Kallevika. Na boisko wszedł Boris Tashchi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 62. minucie László Benes zastąpił Mathiasa Honsaka. W 64. minucie kartkę dostał Masaya Okugawa, piłkarz Kieler Holstein.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MSV Duisburg w 68. minucie spotkania, gdy Tim Albutat zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Moritz Stoppelkamp.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Atakan Karazor z Kieler Holstein. W 73. minucie Lee Jae-Sung został zmieniony przez Francka Evinę, co miało wzmocnić drużynę Kieler Holstein. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha-Claude'a Agyemana na Ahmeta Engina w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania oraz Tima Albutata na Lukasa Frödego w tej samej minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Young-Jae Seo
50′ Kingsley Schindler
Joseph-Claude Agyeman Gyau  55′ 90′
64′ Masaya Okugawa
Tim Albutat  68′ 90′
62′ László Benes
Fabian Schnellhardt
71′ Atakan Karazor
Moritz Stoppelkamp
73′ Jae-Sung Lee
Vincent Gembalies
62′ Mathias Honsak
Lukas Daschner
Patrick Kammerbauer
Ahmet Emin Engin90′
Stefan Thesker
Lukas Fröde90′
73′ Franck Evina
Cauly Oliveira Souza
50′ Janni-Luca Serra
Borys Tashchy61′

Jedenastka Kieler Holstein miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Kieler Holstein, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.