Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi: Hannover 96 - FC St. Pauli 4-0 (2-0)

W pojedynku 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 17 czerwca, jedenastka Hannoveru 96 wysoko wygrała z FC St. Pauli 4-0 (2-0). Mecz odbył się na HDI-Arena.

C. Teuchert 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Hannoveru 96 wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Marvin Ducksch. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Hendrik Weydandt.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 17. minucie spotkania, gdy Hendrik Weydandt strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Julian Korb.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Hannoveru 96 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lintona Mainę wszedł Genki Haraguchi. Trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Johannes Flum, a murawę opuścił Sebastian Ohlsson.

A kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Florenta Musliję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Edgar Prib. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 59. minucie kartkę dostał Luca-Milan Zander, zawodnik FC St. Pauli. W 60. minucie za Finna Beckera wszedł Maximilian Franzke.

W tej samej minucie w jedenastce FC St. Pauli doszło do zmiany. Henk Veerman wszedł za Luisa Coordesa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Genki Haraguchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie spotkania. Asystę przy golu ponownie zanotował Hendrik Weydandt.

Między 71. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hannoveru 96: Hendrik Weydandt, Marvin Ducksch, na ich miejsce weszli: Cedric Teuchert, John Guidetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Skiriego, Viktora Gyökeresa zajęli: Christopher Avevor, Borys Tashchy. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Florentowi Muslii z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 80. minucie spotkania, gdy Cedric Teuchert zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Genkiego Haraguchiego.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Hannoveru 96 doszło do zmiany. Matthias Ostrzolek wszedł za Jannesa-Kiliana Horna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Sebastian Ohlsson54′
85′ Jannes-Kilian Horn
Rico Benatelli
46′ Linton Maina
Finn Ole Becker60′
55′ Edgar Prib
Luis Angel Coordes60′
 17′ 71′ Hendrik Weydandt
Marvin Knoll
 6′ 71′ Marvin Ducksch
Viktor Gyökeres73′
Martin Hansen
Korbinian Müller
Josip Elez
Christopher Avevor73′
85′ Matthias Ostrzolek
Mert Kuyucu
46′  61′ Genki Haraguchi
Marvin Senger
55′ 76′ Florent Muslija
Johannes Flum54′
Philipp Ochs
Maximilian Franzke60′
Marc Stendera
Waldemar Sobota
71′ John Guidetti
Borys Tashchy73′
71′  80′ Cedric Teuchert
Henk Veerman60′

Wyjątkowa nieporadność napastników FC St. Pauli była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.