Liga niemiecka - 31. kolejka 3. ligi: SpVgg Uterhaching - TSV Eintracht 1-3 (1-3)

W spotkaniu 31. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 10 czerwca, zespół SpVgg Uterhaching przegrał z TSV Eintracht 1-3 (1-3). Mecz odbył się na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching.

M. Kobylański 26',45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna TSV Eintracht wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Markus Schwabl dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 14. minucie kartkę obejrzał Dominik Stahl z SpVgg Uterhaching. W 15. minucie Dominik Stahl został zmieniony przez Alexandra Fuchsa.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mike Feigenspan. Asystę przy golu zaliczył Merveille Biankadi.

Szybko po stracie bramki jedenastka gości objęła prowadzenie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Kobylański. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marvin Pourié.

W 34. minucie kartkę dostał Alexander Winkler, zawodnik SpVgg Uterhaching.

Zespół SpVgg Uterhaching ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy Martin Kobylański ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mike Feigenspan.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

W 53. minucie kartkę otrzymał Felix Müller z jedenastki gospodarzy. Kibice SpVgg Uterhaching nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Stroha-Engla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Luca Marseiler.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie TSV Eintracht doszło do zmiany. Benjamin Kessel wszedł za Stephana Fürstnera. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Marcowi Pfitznerowi, piłkarzowi gości. Po chwili trener TSV Eintracht postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Martina Kobylańskiego wszedł Robin Becker, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie TSV Eintracht utrzymać prowadzenie.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Florianowi Dietzowi z SpVgg Uterhaching. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze TSV Eintracht: Yari Otto, Marcel Bär, a na ich miejsce weszli Mike Feigenspan, Merveille Biankadi.

Marcel Engelhardt
72′ Max Dombrowka
Steffen Nkansah
Christoph Greger
Lasse Schlüter
 9′ Markus Schwabl
Merveille Biankadi81′
34′ Alexander Winkler
Stephan Fürstner61′
53′ 72′ Felix Müller
Martin Kobylański  26′, 45′ 73′
60′ Luca Marseiler
Marc Pfitzner64′
Lucas Hufnagel
Danilo Wiebe
Jim-Patrick Müller
Marvin Pourié
14′ 15′ Dominik Stahl
Mike Feigenspan  24′ 81′
72′ Felix Schröter
Leandro Putaro73′
Steve Kroll
Yannik Bangsow
72′ Paul Grauschopf
Robin Tim Becker73′
15′ Alexander Fuchs
Benjamin Kessel61′
72′ Moritz Heinrich
Patrick Kammerbauer73′
Sascha Bigalke
Marcel Bär81′
72′ 80′ Florian Dietz
Yari Otto81′
60′ Dominik Stroh-Engel
Nick Proschwitz

Przewaga jedenastki SpVgg Uterhaching w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom SpVgg Uterhaching, a piłkarzom gości pokazał jedną.