Liga niemiecka - 31. kolejka 3. ligi: FC Hansa Rostock - 1. FC Magdeburg 3-1 (1-0)

9 czerwca na Ostseestadion odbyło się starcie 31. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Hansy Rostock i FC Magdeburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hansy Rostock 3-1.

J. Gjasula 79'

Od pierwszych minut drużyna FC Magdeburg zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Hansy Rostock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliana Riedla z Hansy Rostock, a w 34. minucie Björna Rothera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hansy Rostock w 42. minucie spotkania, gdy Maximilian Ahlschwede zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hansy Rostock.

Trener FC Magdeburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Patrick Möschl, a murawę opuścił Brian Koglin. Drugą połowę drużyna FC Magdeburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Björna Rothera wszedł Mario Kvesić.

W 54. minucie za Philippa Haranta wszedł Sirlord Conteh. W 64. minucie w jedenastce Hansy Rostock doszło do zmiany. Daniel Hanslik wszedł za Aarona Opoku. Trener Hansy Rostock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nica Granatowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Korbinian Vollmann. Posunięcie trenera było słuszne. Nica Granatowskiego zdobył drugą bramkę w 70. minucie spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hansy Rostock, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie kolejną bramkę dla jedenastki gospodarzy zdobył Nico Granatowski. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył John Verhoek.

W 77. minucie w zespole FC Magdeburg doszło do zmiany. Timo Perthel wszedł za Thore'a-Andreasa Jacobsena. Na 11 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Jürgen Gjasula. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hansy Rostock i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Hansy Rostock odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Pascal Breier. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Nica Granatowskiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Morten Jens Behrens
 42′ (k.) 87′ Maximilian Ahlschwede
Philipp Harant54′
80′ Nils Butzen
Marcel Costly
23′ Julian Riedel
Thore-Andreas Jacobsen77′
Sven Sonnenberg
Brian Lukas Koglin46′
88′ Mirnes Pepić
Tobias Müller
Kai Bülow
Sören Bertram80′
Lukas Scherff
Jürgen Fatmir Gjasula  79′ (k.)
64′ Korbinian Vollmann
Björn Rother34′ 46′
80′ John Verhoek
Christian Beck90′
64′ Aaron Opoku
Léon Bell Bell
Alexander Sebald
Alexander Brunst-Zöllner
80′ 90′ Nico Neidhart
Timo Perthel77′
88′ John Adam Straith
Sirlord Calvin Conteh54′
Oliver Daedlow
Mario Kvesić46′
64′  70′ Nico Granatowski
Patrick Möschl46′
80′  90′ Pascal Breier
Manfred Osei-Kwadwo80′
64′ Daniel Patrick Hanslik
Rico Preißinger

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FC Magdeburg rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Viktoria Köln. Tego samego dnia TSV 1860 Monachium będzie przeciwnikiem zespołu Hansy Rostock w meczu, który odbędzie się w Monachium.