Liga niemiecka - 31. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - MSV Duisburg 1-3 (1-2)

10 czerwca na Fritz-Walter-Stadion odbyło się spotkanie 31. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Kaiserslautern i MSV Duisburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MSV Duisburg 3-1.

M. Jansen 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 meczów drużyna FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała 27 razy i zanotowała 19 porażek oraz 19 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Leroyowi-Jacques'owi Mickelsowi z MSV Duisburg (”Zebry”). Była to szósta minuta spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Leroy-Jacques Mickels. Przy strzeleniu gola pomagał Vincent Vermeij.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry wyrównującą bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył z rzutu karnego Timmy Thiele. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę MSV Duisburg przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Vincent Vermeij dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Moritza Stoppelkampa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Zebr”, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Maximilian Jansen. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Moritz Stoppelkamp.

W 59. minucie Lucas Röser został zastąpiony przez Christiana Kühlwettera. Chwilę później trener MSV Duisburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Sinan Karweina, a murawę opuścił Leroy-Jacques Mickels. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Maximilian Jansen, piłkarz MSV Duisburg.

Chwilę później trener ”FCK” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Anasa Bakhata. Na boisko wszedł Theodor Bergmann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili ”Zebry”: Vincent Vermeij, Tim Albutat, Moritz Stoppelkamp, Migel-Max Schmeling, na ich miejsce weszli: Matthias Rahn, Connor Krempicki, Lukas Daschner, Lukas Scepanik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Picka, Janika Bachmanna zajęli: Hendrick Zuck, Manfred Starke. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Matthiasowi Rahnowi z jedenastki gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Migel-Max Schmeling87′
76′ Florian Pick
Leroy-Jacques Mickels  9′ 6′ 62′
70′ Anas Bakhat
Moritz Stoppelkamp87′
76′ Janik Bachmann
Tim Albutat79′
Hikmet Çiftçi
Yassin Ben Balla
Carlo Sickinger
Arnold Budimbu
59′ Lucas Röser
Maximilian Jansen  49′ 65′
 31′ (k.) Timmy Thiele
Matthias Rahn79′ 89′
70′ Theodor Bergmann
Lukas Daschner87′
76′ Manfred Starke
Connor Krempicki79′
76′ Hendrick Zuck
Lukas Scepanik87′
59′ Christian Kühlwetter
Sinan Karweina62′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Kaiserslautern żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka MSV Duisburg w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół MSV Duisburg będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie FC Würzburger Kickers. Tego samego dnia Chemnitzer FC zagra z drużyną FC Kaiserslautern na jej terenie.