Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - VfL Bochum 1848 0-2 (0-1)

13 czerwca na Bremer Brücke w Osnabrück odbył się mecz 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i VfL Bochum. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem VfL Bochum 2-0.

M. Wintzheimer 68'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Robertowi Zuljowi, zawodnikowi gości.

W 22. minucie do własnej bramki trafił zawodnik VfL Osnabrueck Lukas Gugganig. W 37. minucie Niklas Schmidt został zmieniony przez Feliksa Agu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfL Bochum.

Trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Bashkim Ajdini, a murawę opuścił Ulrich Taffertshofer. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Maurice'owi Trappowi z VfL Osnabrueck.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna VfL Bochum, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Manuel Wintzheimer. Bramka padła po podaniu Danila Soaresa.

Trener VfL Bochum wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Weilandta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Jordi Osei-Tutu. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Konstantinosowi-Vassiliosowi Lambropoulosowi z zespołu gości. W 85. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 86. minucie w jedenastce VfL Bochum doszło do zmiany. Stefano Celozzi wszedł za Cristiana Gamboa. W samej końcówce starcia kartką został ukarany Manuel Wintzheimer, piłkarz VfL Bochum. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Manuel Riemann
46′ Konstantin Engel
Cristian Gamboa86′
22′ (samob.) Lukas Josef Gugganig
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos85′
64′ Maurice Trapp
Maxim Leitsch
67′ David Blacha
Jordi Osei-Tutu78′
Brian Henning
Danilo Teodoro Soares72′
Moritz Heyer
Anthony Losilla
37′ Niklas Schmidt
Robert Tesche78′
46′ Ulrich Taffertshofer
Robert Zulj18′ 78′
67′ Marcos Alvarez
Manuel Wintzheimer  68′ 89′
Etienne Amenyido
Miloš Pantović
Nils-Jonathan Körber
Patrick Drewes
37′ Felix Agu
Armel Bella-Kotchap72′
46′ Bashkim Ajdini
Stefano Celozzi86′
Manuel Farrona Pulido
Patrick Fabian
67′ Sebastian Reinhard Klaas
Simon Lorenz
Sven Köhler
Thomas Eisfeld78′
67′ 85′ (k.) Anas Ouahim
Lars Holtkamp
Marc Heider
Vitaly Janelt78′
46′ Assan Torrez Ceesay
Tom Weilandt78′

Zespół VfL Bochum zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.