Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - Hannover 96 3-2 (1-0)

W meczu 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna SV Darmstadt wygrała z Hannoverem 96 3-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Merck-Stadionie am Böllenfalltor.

M. Ducksch 58'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się piąty i szósty zespół 2. Bundesligi.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna SV Darmstadt wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze SV Darmstadt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Serdar Dursun. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SV Darmstadt.

Trener Hannoveru 96 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Hendrik Weydandt, a murawę opuścił John Guidetti.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Edgar Prib.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 58. minucie Marvin Ducksch dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Genki Haraguchi.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Patricowi Pfeifferowi z zespołu gospodarzy.

Piłkarze SV Darmstadt szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie wyrównującą bramkę dla jedenastki SV Darmstadt zdobył Fabian Schnellhardt.

Kibice SV Darmstadt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mathiasa Honsaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marcel Heller. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Fabiana Schnellhardta, zawodnika gospodarzy. W 67. minucie Fabian Schnellhardt zastąpił Paik Seung-Ho.

Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hannoveru 96: Marc Stendera, Edgar Prib, Genki Haraguchi, Philipp Ochs, na ich miejsce weszli: Linton Maina, Florent Muslija, Matthias Ostrzolek, Cedric Teuchert. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Serdara Dursuna, Tobiasa Kempe'a zajęli: Felix Platte, Yannick Stark. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Tobiasowi Kempe'owi z SV Darmstadt.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę SV Darmstadt przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Patric Pfeiffer. Asystę zaliczył Paik Seung-Ho.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Julian Korb
 90′ 61′ Patric Pfeiffer
Genki Haraguchi79′
Nicolai Rapp
Dominik Kaiser
63′ Marcel Heller
Philipp Ochs83′
71′ 82′ Tobias Kempe
Edgar Prib  47′ 68′
Guðlaugur Victor Pálsson
Marc Stendera68′
 62′ 65′ 67′ Fabian Schnellhardt
John Guidetti46′
 24′ 82′ Serdar Dursun
Marvin Ducksch  58′
Carl Klaus
Michael Ratajczak
Sebastian Hertner
Matthias Ostrzolek79′
63′ Mathias Honsak
Linton Maina68′
Braydon Marvin Manu
Florent Muslija68′
67′ Seung-Ho Paik
Niklas Tarnat
Tim Skarke
Tim Walbrecht
82′ Yannick Stark
Cedric Teuchert83′
Ensar Arslan
Hendrik Weydandt46′
82′ Felix Platte

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom SV Darmstadt pokazał trzy żółte.

Drużyna SV Darmstadt w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.