Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - Hamburger SV 0-1 (0-0)

12 czerwca na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się pojedynek 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i HSV. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HSV 1-0.

J. Pohjanpalo 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka HSV wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna HSV próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie za Jannisa Nikolaou wszedł Jannik Müller. Kibice Dynama Drezno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Jeremejeffa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ransford Königsdörffer.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricka van Drongelena z HSV, a w 60. minucie Chrisa Loewego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener HSV postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Sonnego Kittela. Na boisko wszedł Bakery Jatta, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 69. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze HSV: David Kinsombi, Josha Karaboue, Martin Harnik, na ich miejsce weszli: Louis Schaub, Jan Gyamerah, Lukas Hinterseer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Schmidta, Patricka Eberta zajęli: Marco Terrazzino, Marco Hartmann.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 84. minucie spotkania, gdy Joel Pohjanpalo zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Tima Leibolda.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Marco Hartmann z zespołu gospodarzy.

Timo Letschert
60′ Chris Loewe
Rick van Drongelen59′
79′ Patrick Ebert
Adrian Fein
Sascha Horvath
Aaron Hunt
54′ Jannis Nikolaou
David Kinsombi69′
Simon Makienok Christoffersen
Sonny Kittel61′
54′ Ransford Königsdörffer
Joel Pohjanpalo  84′
73′ Patrick Schmidt
Martin Harnik79′
Patrick Wiegers
Daniel Heuer Fernandes
54′ Jannik Müller
Gideon Jung
79′ 90′ Marco Hartmann
Christoph Moritz
Josef Hušbauer
Jairo Samperio
73′ Marco Terrazzino
Louis Schaub69′
54′ Alexander Thomas Jeremejeff
Lukas Hinterseer79′

Drużyna HSV była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.