Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi: MSV Duisburg - DSC Arminia Bielefeld 2-2 (1-1)

29 kwietnia na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się pojedynek 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami MSV Duisburg i Arminii Bielefeld. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 13 340 widzów.

31. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-04-29 20:30 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 13340 | Arbiter: M. Bacher
A. Voglsammer 7',61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół MSV Duisburg (”Zebry”) wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Voglsammer. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Fabian Klos.

Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Cédric Brunner z Arminii Bielefeld.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stanislav Iljutcenko.

W 28. minucie żółtą kartką został ukarany Moritz Stoppelkamp, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice MSV Duisburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Albutata. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Cauly. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Między 51. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Zebrom” i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Boris Tashchi został zmieniony przez Josepha-Claude'a Agyemana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w 61. minucie spotkania, gdy Andreas Voglsammer strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 64. minucie w zespole Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Reinhold Yabo wszedł za Cédrica Brunnera.

W 67. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Brian Behrendt osłabiając tym samym drużynę gości.

Zawodnicy MSV Duisburg szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie Kevin Wolze wyrównał wynik meczu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Arminii Bielefeld w tym sezonie, pojawił się Stephan Salger, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Nilsa Seuferta. W tej samej minucie Patrick Weihrauch został zmieniony przez Amosa Piepera, co miało wzmocnić drużynę Arminii Bielefeld. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gerrita Naubera na Ahmeta Engina w 80. minucie. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Arminii Bielefeld i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Stefan Ortega Moreno
59′ Dustin Bomheuer
Jonathan Clauss83′
Enis Hajri
Brian Behrendt67′
52′ 80′ Gerrit Nauber
Julian Börner
 68′ 90′ Kevin Wolze
Cédric Brunner17′ 64′
46′ Cauly Oliveira Souza
Anderson-Lenda Lucoqui51′
28′ Moritz Stoppelkamp
Manuel Prietl
Fabian Schnellhardt
Nils Seufert69′
61′ Borys Tashchy
Patrick Weihrauch69′
 20′ Stanislav Iljutcenko
Florian Hartherz
61′ Joseph-Claude Agyeman Gyau
Amos Pieper69′
46′ Tim Albutat
Stephan Salger69′
Lukas Daschner
Jóan Símun Edmundsson
80′ Ahmet Emin Engin
Tom Schütz
60′ Andreas Wiegel
Reinhold Yabo64′ 81′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną.