Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - VfB Stuttgart 1893 2-1 (1-1)

14 czerwca na Wildparkstadion odbyło się spotkanie 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i VfB Stuttgart. Starcie zakończyło się zwycięstwem Karlsruher SC 2-1.

N. González 35'

Drużyna VfB Stuttgart bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Zespół VfB Stuttgart wygrał aż 30 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karlsruher SC w siódmej minucie spotkania, gdy Marvin Wanitzek strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Jérôme Gondorf.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Manuelowi Stieflerowi z Karlsruher SC. Była to 34. minuta pojedynku.

Zawodnicy VfB Stuttgart nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nicolás González. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 53. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom VfB Stuttgart i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Manuel Stiefler został zastąpiony przez Marca Thiedego.

W tej samej minucie w jedenastce Karlsruher SC doszło do zmiany. Marc Lorenz wszedł za Dominika Kothera.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie Lukas Fröde dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Trener VfB Stuttgart wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Gomeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Silas Wamangituka. Niedługo później trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Marco Djuricin, a murawę opuścił Änis Ben-Hatira. W 89. minucie w jedenastce Karlsruher SC doszło do zmiany. Alexander Groiß wszedł za Jérôme'a Gondorfa.

W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Wataru Endo z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Holger Badstuber76′
53′ Daniel Gordon
Marcin Kamiński
David Pisot
Pascal Stenzel86′
87′ Änis Ben-Hatira
Gonzalo Castro Randon73′
 72′ Lukas Fröde
Wataru Endo90′
89′ Jérôme Gondorf
Phillipp Klement
34′ 70′ Manuel Stiefler
Clinton Mola
 7′ Marvin Wanitzek
Hamadi Al Ghaddioui70′
Philipp Hofmann
Nicolás Iván González  35′ (k.)
70′ Dominik Kother
Marc Oliver Kempf
70′ Marco Thiede
Nathaniel Phillips86′
89′ Alexander Groiß
Tanguy Coulibaly
70′ Marc Lorenz
Lilian Egloff76′
87′ Marco Djuricin
Philipp Förster73′
Anton Fink
Orel Mangala
Babacar Gueye
Mario Gomez73′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Karlsruher SC, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga jedenastki VfB Stuttgart w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.