Liga niemiecka - 30. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - Hallescher FC 5-1 (1-0)

6 czerwca na GGZ Arena odbyło się starcie 30. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i Hallescher FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FSV Zwickau 5-1.

N. Kastenhofer 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Hallescher FC wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leona Jensena z FSV Zwickau, a w 24. minucie Bentleya Bahna z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze FSV Zwickau otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Elias Huth. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się René Lange.

Między 36. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FSV Zwickau i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FSV Zwickau.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w 49. minucie spotkania, gdy Ronny König zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył René Lange.

W 52. minucie kartkę dostał Elias Huth, piłkarz gospodarzy. Trener Hallescher FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Terrence'a Boyda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie 10 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Felix Wolfgang. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola. W 53. minucie Antonios Papadopoulos został zmieniony przez Jana Washausena.

Po chwili trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Gerrit Wegkamp, a murawę opuścił Elias Huth. Gerrit Wegkamp spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 65. minucie kartkę otrzymał Toni Lindenhahn z jedenastki gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nils Miatke. Przy zdobyciu bramki asystował Ronny König.

W 73. minucie kartkę dostał René Lange z FSV Zwickau.

Zawodnicy Hallescher FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił Niklas Kastenhofer. Bramka padła po podaniu Juliana Guttaua.

Prawie natychmiast Davy Frick wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Zwickau, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie pojedynku. Po raz trzeci asystę zaliczył René Lange.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mike Könnecke, Can Coskun, a na ich miejsce weszli Leon Jensen, Morris Schröter.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w 82. minucie spotkania, gdy Gerrit Wegkamp strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Ronny König.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Anthony Syhre wszedł za Pascala Sohma. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Terrence'owi Boydowi, zawodnikowi Hallescher FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

FSV Zwickau
36′ Johannes Brinkies
Kai Eisele
Marcus Godinho
Niklas Kastenhofer  74′
 67′ 72′ Nils Miatke
Niklas Landgraf
Ali Odabas
Toni Lindenhahn65′ 72′
 78′ Davy Frick
Jannes Vollert
22′ 80′ Leon Jensen
Julian Guttau
73′ René Lange
Bentley Baxter Bahn24′ 72′
42′ Julius Reinhardt
Antonios Papadopoulos53′
80′ Morris Schröter
Felix Werner Wolfgang Drinkuth36′ 53′
 25′ 52′ 59′ Elias Huth
Pascal Sohm87′
 49′ Ronny König
Florian Hansch
Matti Kamenz
Tom Müller
80′ Can Coskun
Anthony Syhre87′
72′ Marius Hauptmann
Marcel Hilßner
80′ Mike Könnecke
Jan-Rafael Shcherbakovski72′
Fabio Viteritti
Jan Washausen53′
Denis Jäpel
Terrence Boyd53′ 88′
59′  82′ Gerrit Wegkamp
Jonas Nietfeld72′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Hallescher FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.