Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - FC St. Pauli 2-0 (1-0)

W pojedynku 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 5 czerwca, zespół VfL Bochum wygrał z FC St. Pauli 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Vonovia Ruhrstadion.

M. Leitsch 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka FC St. Pauli wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Leo Skiriemu, piłkarzowi FC St. Pauli.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfL Bochum w 15. minucie spotkania, gdy Robert Zulj strzelił z karnego pierwszego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Sebastianowi Ohlssonowi z FC St. Pauli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu VfL Bochum.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Roberta Teschego, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Finn Becker, a murawę opuścił Christian Viet.

W tej samej minucie Johannes Flum zastąpił Rica Benatellego. Po chwili trener VfL Bochum postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Teschego. Na boisko wszedł Thomas Eisfeld, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Waldemar Sobota został zmieniony przez Maximiliana Franzkego, a za Marvina Sengera wszedł na boisko Christopher Avevor, co miało wzmocnić jedenastkę FC St. Pauli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Wintzheimera na Silvère'a Ganvoulę.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Jordiemu Oseiowi-Tutu z drużyny gospodarzy.

Zespół FC St. Pauli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Maxim Leitsch. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Robert Zulj.

W 74. minucie Ryo Miyaichi został zmieniony przez Henka Veermana, co miało wzmocnić jedenastkę FC St. Pauli. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Gamboa na Armela Bellę-Kotchapa w 90. minucie oraz Jordiego Oseia-Tutu na Patricka Fabiana w tej samej minucie. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Viktora Gyökeresa z FC St. Pauli, a w 77. minucie Roberta Zulja z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Robin Himmelmann
90′ Cristian Gamboa
Sebastian Ohlsson36′
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
Marvin Senger73′
 73′ Maxim Leitsch
Leo Skiri Oestigaard14′
69′ 90′ Jordi Osei-Tutu
Luca-Milan Zander
Danilo Teodoro Soares
Waldemar Sobota66′
Anthony Losilla
Johannes Flum59′
55′ 66′ Robert Tesche
Ryo Miyaichi74′
 15′ (k.) 77′ Robert Zulj
Christian Viet59′
66′ Manuel Wintzheimer
Dimitrios Diamantakos
Miloš Pantović
Viktor Gyökeres75′
Patrick Drewes
Korbinian Müller
90′ Armel Bella-Kotchap
Christopher Avevor73′
Stefano Celozzi
Marvin Knoll
90′ Patrick Fabian
Matthew Penney
Simon Lorenz
Finn Ole Becker59′
66′ Thomas Eisfeld
Rico Benatelli59′
Lars Holtkamp
Luis Angel Coordes
66′ Silvère Ganvoula M'boussy
Maximilian Franzke66′
Tom Weilandt
Henk Veerman74′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół VfL Bochum w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.