Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - SV Darmstadt 1898 3-0 (1-0)

6 czerwca na Arena Regensburg w Ratyzbonie odbyło się starcie 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i SV Darmstadt. Mecz zakończył się zwycięstwem SSV Jahn 3-0.

J. George 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół SSV Jahn wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Marcel Correia dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Chima Okoroji.

Między 33. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom SSV Jahn. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SSV Jahn.

Na drugą połowę zespół SV Darmstadt wyszedł w zmienionym składzie, za Feliksa Plattego wszedł Serdar Dursun. Trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Paik Seung-Ho, a murawę opuścił Mathias Honsak.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daria Dumicia, piłkarza SV Darmstadt.

Trzeba było trochę poczekać, aby Max Besuschkow wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Po raz kolejny asystę zaliczył Chima Okoroji.

W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Erik Wekesser osłabiając drużynę SSV Jahn. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 33. minucie. W 61. minucie Patrick Herrmann zastąpił Matthiasa Badera. W tej samej minucie w drużynie SV Darmstadt doszło do zmiany. Braydon Manu wszedł za Marcela Hellera.

W 66. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Tobias Kempe spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na murawie, jak to często zdarzało się SSV Jahn w tym sezonie, pojawił się Oliver Hein, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Sebastiana Stolzego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 75. minucie w drużynie SV Darmstadt doszło do zmiany. Patric Pfeiffer wszedł za Fabiana Schnellhardta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 77. minucie spotkania, gdy Jann-Christopher George strzelił trzeciego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Benedikt Gimber z SSV Jahn.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marcel Schuhen
 7′ Marcel Correia
Dario Dumić51′
85′ Benedikt Gimber
Patrick Herrmann61′
Chima Okoroji
Fabian Holland
90′ Benedikt Saller
Nicolai Rapp
 52′ 36′ 89′ Max Besuschkow
Marcel Heller61′
Andreas Geipl
Mathias Honsak46′
 77′ 79′ Jann-Christopher George
Tobias Kempe 66′ (k.)
42′ 72′ Sebastian Stolze
Guðlaugur Victor Pálsson
79′ Andreas Albers Nielsen
Fabian Schnellhardt75′
33′ 57′ Erik Wekesser
Felix Platte46′
Alexander Weidinger
Florian Stritzel
72′ Oliver Hein
Matthias Bader61′
79′ Tim Knipping
Sebastian Hertner
Julian-Maurice Derstroff
Patric Pfeiffer75′
Florian Heister
Braydon Marvin Manu61′
89′ Marc Lais
Seung-Ho Paik46′
79′ Marco Grüttner
Tim Skarke
90′ Charalambos Makridis
Yannick Stark
Aaron Seydel
Serdar Dursun46′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu SSV Jahn, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga drużyny SV Darmstadt w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.