Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: SpVgg Greuther Fürth - SV Sandhausen 1-2 (0-2)

W starciu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 5 czerwca, drużyna Greuther Fuerth przegrała z SV Sandhausen 1-2 (0-2). Mecz odbył się na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth.

30. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-06-05 18:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: M. Jöllenbeck
J. Biada 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) wygrała aż sześć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze SV Sandhausen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie z karnego bramkę zdobył Kevin Behrens. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Caligiuriego z Greuther Fuerth, a w 30. minucie Denisa Linsmayera z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Greuther Fuerth ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Julius Biada. Asystę przy golu zaliczył Dennis Diekmeier.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Sassze Burchertowi z Greuther Fuerth.

Drugą połowę zespół Greuther Fuerth rozpoczął w zmienionym składzie, za Juliana Greena wszedł Timothy Tillman. W 59. minucie David Raum zastąpił Maximiliana Wittka.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Gerrit Nauber z drużyny gości. Była to 61. minuta pojedynku. Niedługo później trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Marvin Stefaniak, a murawę opuścił Jamie Leweling.

Piłkarze Greuther Fuerth w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie gola kontaktowego strzelił Daniel Keita-Ruel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Marco Meyerhöfer.

Trener SV Sandhausen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aziza Bouhaddouza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Emanuel Taffertshofer. Drużynie ”Listki Koniczyny” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SV Sandhausen.

Behrens
45′ Sascha Burchert
Martin Fraisl
21′ Marco Caligiuri
Dennis Diekmeier
Paul Jaeckel
Tim Kister
Marco Meyerhöfer
Gerrit Nauber61′ 83′
59′ David Raum
Leart Paqarada
89′ Sebastian Ernst
Aleksandr Zhirov
46′ Julian Green
Emanuel Taffertshofer76′
70′ Jamie Leweling
Marlon Frey83′
Paul Seguin
Denis Linsmayer30′
Branimir Hrgota
Julius Valentin Biada  39′ 85′
 71′ Daniel Keita-Ruel
Ivan Paurević83′
59′ Maximilian Wittek
Enrique Manuel Peña Zauner
89′ Kenny Prince Redondo
Philip Türpitz85′
Hans Nunoo Sarpei
Aziz Bouhaddouz76′
46′ Timothy Tillman
Mario Engels
70′ Marvin Stefaniak
Roman Hauk

Przewaga zespołu Greuther Fuerth w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.