Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - 1. FC Nuernberg 1-1 (1-1)

W starciu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, zespół Arminii Bielefeld zremisował z FC Nuernberg 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na SchücoArena.

P. Erras 43'

Drużyna Arminii Bielefeld bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Arminii Bielefeld wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w 14. minucie spotkania, gdy Fabian Klos strzelił pierwszego gola. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Jonathan Clauss.

Między 37. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Nuernberg i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół FC Nuernberg wyrównał wynik meczu. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Patrick Erras. Asystę zanotował Philip Heise.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Cédricowi Brunnerowi z Arminii Bielefeld. Była to 47. minuta starcia. Trener Arminii Bielefeld postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Nilsa Seuferta i na pole gry wprowadził napastnika Svena Schipplocka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie Cebio Soukou został zastąpiony przez Andreasa Voglsammera. Po chwili trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Olivera Sorga. Na boisko wszedł Enrico Valentini, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W drugiej połowie nie padły gole.

Christian Mathenia
47′ Cédric Brunner
Tim-Henry Handwerker
79′ Jonathan Clauss
Patrick Erras  43′
62′ Nils Seufert
Robin Hack90′
39′ 63′ Cebio Soukou
Mikael Ishak70′
 14′ Fabian Klos
Johannes Geis
79′ Reinhold Yabo
Sebastian Kerk
62′ Sven Schipplock
Michael Frey70′
63′ Andreas Voglsammer
Adam Zrelak90′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Arminii Bielefeld w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.