Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - FC Ingolstadt 04 1-3 (0-1)

21 kwietnia na Schücoarena odbyło się spotkanie 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld i FC Ingolstadt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Ingolstadt 3-1. Mecz obejrzało 15 880 widzów.

T. Pledl 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka FC Ingolstadt wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Arminii Bielefeld próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Marcel Gaus wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ingolstadt, zdobywając bramkę w 31. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Sonny Kittel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Ingolstadt.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Ingolstadt, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Stefan Kutschke. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Sonny Kittel.

W 60. minucie za Reinholda Yaba wszedł Nils Seufert. W tej samej minucie w jedenastce Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Keanu Staude wszedł za Jonathana Claussa. W tej samej minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Thomas Pledl wszedł za Konstantina Kerschbaumera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ingolstadt w 63. minucie spotkania, gdy Thomas Pledl strzelił trzeciego gola. W 72. minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Robin Krauße wszedł za Stefana Kutschkego.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Patrick Weihrauch, zawodnik gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Arminii Bielefeld w tym sezonie, pojawił się Stephan Salger, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 82. minucie Juliana Börnera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 85. minucie w zespole FC Ingolstadt doszło do zmiany. Fatih Kaya wszedł za Daria Lezcana.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 58 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił Andreas Voglsammer. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jonatan Kotzke
82′ Julian Börner
Phil Neumann
Cédric Brunner
Bjørn Paulsen
60′ Jonathan Clauss
Paulo Otavio Rosa Silva
Florian Hartherz
Almog Cohen
Manuel Prietl
Marcel Gaus  31′
76′ Patrick Weihrauch
Konstantin Kerschbaumer60′
60′ Reinhold Yabo
Sonny Kittel
Fabian Klos
Stefan Kutschke  48′ 72′
 89′ Andreas Voglsammer
Robin Krauße72′
82′ Stephan Salger
Thomas Pledl60′  63′
Tom Schütz
Enver Cenk Şahin
60′ Nils Seufert
Christian Trasch
60′ Keanu Staude
Fatih Kaya85′

Przewaga jedenastki Arminii Bielefeld w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Arminii Bielefeld przyznał jedną żółtą.