Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - FC St. Pauli 3-0 (3-0)

21 kwietnia na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbył się pojedynek 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i FC St. Pauli. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Heidenheim 3-0. Spotkanie obejrzało 13 700 widzów.

N. Dovedan 26',28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FC Heidenheim wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Heidenheim w 18. minucie spotkania, gdy Marc Schnatterer zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Robert Glatzel.

Drużyna FC St. Pauli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Dovedan. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Roberta Glatzla.

W 28. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nikola Dovedan z FC Heidenheim. W zdobyciu bramki pomógł Norman Theuerkauf.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC St. Pauli wyszła w zmienionym składzie, za Christophera Buchtmanna wszedł Finn Becker. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Finn Becker z zespołu gości. Była to 52. minuta starcia.

Trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Ersin Zehir, a murawę opuścił Florian-Horst Carstens. A kibice FC Heidenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Denisa Thomallę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nikola Dovedan. W 65. minucie Marc Schnatterer został zastąpiony przez Roberta Leipertza.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Richard Neudecker wszedł za Jeremy'ego Dudziaka. W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Finn Becker z drużyny FC St. Pauli i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 52. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Tim Skarke wszedł za Roberta Glatzla.

Johannes Flum
 18′ 65′ Marc Schnatterer
Marvin Knoll
Norman Theuerkauf
Ryo Miyaichi
77′ Robert Nesta Glatzel
Alexander Meier
 26′, 28′ 64′ Nikola Dovedan
Kevin Lankford
77′ Tim Skarke
Richard Neudecker68′
65′ Robert Leipertz
Ersin Zehir58′
64′ Denis Thomalla
Dimitrios Diamantakos

Arbiter nie ukarał zawodników FC Heidenheim żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.